Європарламент ухвалив резолюцію, що закликає розпочати роботу над вступом України до ЄС

Європарламент у четвер, 2 лютого, ухвалив резолюцію, в якій закликав ЄС працювати над початком переговорів про вступ України до блоку. Про це повідомляється на сайті Європарламенту.

Документ підтримали 489 євродепутатів, 49 утрималися, 36 голосували проти.

У резолюції Європарламент виклав очікування від саміту Україна—ЄС, який відбудеться в Києві 3 лютого. У ній сказано, що Євросоюз має «працювати над початком переговорів про вступ і підтримувати дорожню карту з викладенням наступних кроків для приєднання України до єдиного ринку ЄС». Євродепутати закликали Україну якнайшвидше провести реформи, щоб відповідати критеріям членства в ЄС.

Країни-члени у резолюції закликають збільшити і прискорити військову допомогу Україні, а також необхідну політичну, економічну, інфраструктурну, фінансову та гуманітарну допомогу.

Також лідерів закликали на саміті Україна—ЄС приділити увагу комплексному пакету заходів для відновлення України, який має передбачати «надання допомоги, реконструкцію та відбудову в короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі». У документі також сказано, що для повоєнного відновлення України потрібно використовувати заморожені російські активи.

Резолюція закликає країни ЄС якнайшвидше ухвалити десятий пакет санкцій проти Росії, запровадити санкції проти компаній Лукойл і Росатом, які досі не пішли з європейського ринку, і внести до чорного списку чиновників, причетних до депортації українців і фейкових «референдумів» на окупованих українських територіях.

Європарламент також закликав до повного ембарго на імпорт викопного палива і урану з Росії та до повної відмови від газопроводів Північний потік і Північний потік-2.

2 лютого до Києва приїхали президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель. У четвер відбулися перші в історії міжурядові консультації між Україною і Єврокомісією.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вважає, що Україна стане членом Європейського союзу.

Про це вона заявила у четвер під час спільного засідання Єврокомісії та уряду України у Києві, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Фон дер Ляєн вважає, що рух України допомагає не лише самій Україні, а й Європейському союзові. "День, коли Україна стала кандидатом – стала новим початком для України, а також він став новим початком для ЄС", - запевнила фон дер Ляєн.

Президентка Єврокомісії переконана також, що Єврокомісія сприятиме Україні наближатися до вступу, "до того дня, коли український прапор буде піднятий там, де йому належить бути – перед будівлею Берламонт в Брюсселі". Це – будівля, де розташована Європейська комісія, перед нею розташовані прапори повноправних членів ЄС.

Урсула фон дер Ляєн також наголосила, що виступає за посилення бізнес-співпраці. "Наша зустріч – сигнал європейським інвесторам", - пояснила вона.

У п’ятницю, 3 лютого, у Києві пройде саміт Україна—ЄС. Україна готується представити результати по всіх семи рекомендаціях Єврокомісії та очікує позитивної оцінки ЄС, зокрема щодо перспективи якнайшвидшого початку переговорів про вступ до Євросоюзу.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації