Сенат США остаточно схвалив додаткову допомогу Україні - подробиці
Сенат США ввечері 23 квітня схвалив законодавчий пакет, який передбачає виділення майже 61 мільярда доларів додаткової військової та економічної допомоги Україні та союзникам.
Про це повідомляє "Європейська правда".
За законодавчу пропозицію проголосували 79 сенаторів, ще 18 проголосували проти.
Цьому рішенню передували кількагодинні дебати членів верхньої палати Конгресу США, а також процедурне рішення скоротити ці дебати до максимум 30 годин, яке підтримали 80 сенаторів.
Для затвердження фінансування потрібен також підпис президента США Джо Байдена, який очікується найближчим часом.
Американські ЗМІ вже повідомили, що після набуття законом чинності Білий дім готує пакет військової допомоги Україні на 1 мільярд доларів, куди можуть уперше увійти далекобійні ракети ATACMS.
Нагадаємо, йдеться про пакет із чотирьох законопроєктів, які передбачають додаткове фінансування для Ізраїлю, України й Тайваню, а також пропозиції про посилення санкцій проти Росії, Ірану та Китаю.
Їх ініціював спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон після багатомісячної затримки з ухваленням допомоги Києву в Конгресі.
Байден привітав ухвалення Конгресом зовнішньої допомоги й пообіцяв підписати закон у середу
У заяві глави Білого дому йдеться, що це зміцнить національну безпеку США та надішле світові меседж американського лідерства: «Ми рішуче виступаємо за демократію та свободу, проти тиранії й гноблення».
Байден зазначив, що підпише законопроєкт та виступить зі зверненням до американської нації, щойно документ надійде до Білого дому в середу, «щоби ми могли почати надсилати зброю та обладнання в Україну вже цього тижня».
У Білому домі розповіли, як США розподілятимуть військову допомогу для України
США виділять одразу пакети для задоволення негайних оборонних потреб ЗСУ, а потім зосередяться на забезпеченні довгострокової стратегії Києва щодо відсічі агресії РФ.
США опрацьовують можливості, щоб Україна отримала пакет допомоги якнайшвидше - Пентагон
«Завдяки таким організаціям, як Група сприяння безпеці в Україні, а також нашим зусиллям із міжнародними союзниками та партнерами, ми створили дуже потужну логістичну мережу, щоби забезпечити доставку допомоги в Україну», - підкреслив речник Пентагону генерал Патрік Райдер.
Зеленський і Шмигаль подякували Сенату США за ухвалення пакета допомоги Україні
Це голосування зміцнює роль Америки як маяка демократії та лідера вільного світу, наголосив Президент України та висловив вдячність усім американцям, які продовжують підтримувати Україну й усвідомлюють, що історичне значення цього законопроєкту виходить за межі політики.
«Сенат схвалив $61 мільярд для України! Законопроєкт про пакет допомоги підтримали обидві палати Конгресу. Тепер документ попрямує на підпис до президента США», - написав Шмигаль у соцмережі X, додавши, що під час спілкування із сенаторами в США, зокрема з лідером демократичної більшості Чаком Шумером і лідером республіканців Мітчем МакКоннеллом, отримав запевнення у беззаперечній підтримці України.
-
Телекомпанія CNN повідомила шокуючі пункти "мирного плану" Трампа в російсько-українській війні. Перелік
-
"Сьогодні протягом дня все можливо": Путін пригрозив ударити "Орешником" по Києву та прирівняв його до «застосування ядерної зброї»
-
У США роздумують про повернення Україні ядерного статусу для стримування росії - The New York Times
-
Зеленський зробив несподівану заяву щодо повернення Криму. Росія хоче передати Трампу план «поділу України на три частини» до 2045 року, де Західна Україна - "спірна територія"
-
Нарешті! США, Британія і Франція дозволили Україні гатити по росії своїми далекобійними ракетами. Що це означає?
-
У «Плані перемоги» Зеленського Трампа зацікавили два пункти: одна з них - природні ресурси України - Financial Times