Увечері - в Штатах історичне голосування. Чому Трамп дав добро на військову допомогу Україні?

За кілька годин Палата представників Конгресу США проголосує за три законопроекти - 61 мільярд України, 25 мільярдів Ізраїлю, гуманітарної допомоги Газі та 8 мільярдів Тайваню, в основному військова допомога.

Ці три законопроекти влаштовані таким чином, що майже точно збігаються з тим, що Сенат ухвалив два місяці тому, тому Сенат швидко проголосує за те, що ухвалила Палата представників і текст стане законом, мабуть, сьогодні-завтра.

На три частини (насправді на чотири, але четверта частина може і не пройти) законопроект розбили для того, щоб голоси "проти" не складалися, як сталося б при єдиному голосуванні.

Республіканські ізоляціоністи проти допомоги Україні, але за допомогу Ізраїлю. Ультраліві демократи за Україну, але проти допомоги Ізраїлю. Для просто лівих, не ультра, там є гуманітарна допомога палестинцям. Звичайно, ключову роль відіграла адміністрація Байдена, хоча останніми місяцями її потуги стали, безумовно, "зависати".

Байден непопулярний і, хоча його передвиборчі рейтинги покращуються, його вплив на конгресменів обмежений.

Пакет допомоги Україні не пройшов би через Конгрес, якби не кандидат від республіканців, лідер передвиборчих перегонів-2024, колишній президент Трамп.

Починаючи з минулого тижня, він дав зрозуміти центристським та правоцентристським республіканцям у Конгресі, що вони можуть голосувати "за" допомогу Україні, як вони й хотіли б, але не стали б проти його волі. І підтримав спікера Джонсона, який не міг би інакше поставити це питання на голосування.

Що переконало Трампа?

В останні тижні до нього їздили різні діячі від британського міністра закордонних справ Камерона до польського президента Дуди умовляти. Головну роль відіграло, звісно, ​​те, що підтримка України серед американських виборців міцна і це – ключова думка для кандидата Трампа. В ізоляціоністів є (невелика) більшість серед республіканців, але голосами республіканців у президенти не оберешся.

Костянтин СОНІН, X-Twitter (c)


Допомога Україні від США: демократи роблять важливий крок та рятують спікера Джонсона

Окремий законопроект про підтримку України від Майка Джонсона став ближчим до прийняття завдяки його опонентам із Демократичної партії. Представники Демократичної партії у Палаті представників Конгресу США пішли на безпрецедентний крок та погодилися голосувати за проекти, запропоновані спікером-республіканцем Майком Джонсоном, пише Діалог.

Раніше він розділив на 4 частини загальний документ, запропонований адміністрацією Байдена та вже схвалений Сенатом. Йдеться про суму майже 100 мільярдів доларів, які мають бути спрямовані на підтримку України, Ізраїлю, Тайваню та інші спільні питання щодо національної безпеки Сполучених Штатів. Як зазначає видання Axios, демократи продемонстрували у цьому випадку безпрецедентний відхід від усіх політичних норм, які десятиліттями діяли у США.

По суті, республіканська більшість у Палаті представників розкололася і перетворилася на дві окремі партії, одна з яких більше тяжіє до демократів, а інша до найвірогіднішого кандидата у президенти Дональда Трампа. Фактчекінг такий: чотири демократи в Комітеті з питань регламенту Палати представників проголосували разом із п'ятьма республіканцями, які входять до його складу, за винесення законопроектів Джонсона. Без голосів демократів ці документи не могли б мати права на життя. Це є непрямим свідченням, що у Нижній палаті Конгресу є необхідна кількість голосів для позитивного рішення щодо надання військової допомоги США Україні та іншим союзникам.

Фото: Еспресо

"Такого роду об'єднання партій у комітеті не відбувалося за весь час мого перебування тут", - сказав конгресмен-демократ Ден Кілді. Він зазначив, що цей крок є "безпрецедентним".

Аналітики зазначають, що якщо спікер Майк Джонсон не зможе забезпечити позитивний результат у голосуванні щодо запропонованих ним законопроектів, то, напевно, він буде змушений залишити свою посаду. Цей варіант передбачений множинними процедурами як з боку його однопартійців, і опозиції.

Нагадаємо, днями від Джонсона прозвучала сенсаційна заява: "Досить грати в політику, настав час вчинити правильно", - сказав він щодо допомоги Україні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації