Тонка дипломатична гра: Україна запропонувала Росії обговорювати питання Криму 15 років. Питання ОРДЛО винесено окремими пунктами в проєкт договору про гарантії безпеки для України

Україна запропонувала Росії обговорювати питання Криму 15 років. Питання ОРДЛО винесено окремими пунктами в проєкт договору про гарантії безпеки для України.

Українська делегація у Стамбулі запропонувала окупантам обговорювати питання статусу АР Крим та Севастополя протягом 15 років. Питання Криму та ОРДЛО внесені окремими пунктами в проєкт договору про гарантії для України

Українська делегація оприлюднила деталі майбутнього окупованих Криму та Донбасу, які вписані в майбутній договір міжнародних гарантій для України. Член делегації, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив на брифінгу, що ці питання винесені окремими пунктами, і деталізував їх.

«Ми пропонуємо зафіксувати позицію України і Росії, протягом 15 років проводити двосторонні переговори щодо статусу Криму і Севастополя», – розповів деталі кримської частини договору Подоляк.

Окремим пунктом в проєкт договору вписана норма про те, що Україна і Росія протягом цих 15 років не будуть використовувати військові чи якісь інші збройні сили для вирішення питання Криму.

Що стосується території ОРДЛО, то цей окремий пункт буде проговорюватися уже в рамках прямих переговорів президентів України та Росії. Ніяких деталей про майбутнє окупованого Донбасу Михайло Подоляк не оприлюднив.

Інший член делегації, перший голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв уточнив кілька позицій щодо кримського питання. За його словами, якщо Росія підпише цей договір і визнає Крим окупованою територію, проводячи консультації щодо майбутнього півострова – відповідно із Женевською конвенцією 1949 року, на території АР Крим та Севастополя буде діяти українське законодавство.

Голова української делегації Давид Арахамія додав, що у цьому договорі кордони України визнаються станом на 1991 рік: «Наша позиція в цьому плані чітка, постійна, це точно не піддається жодному обговоренню».

Нагадаємо, що українська делегація привезла до Стамбулу на переговори з Росією проєкт великого договору про міжнародні гарантії для України.

Згідно із цим договором, Україна залишається нейтральною країною, але усі держави-підписанти угоди будуть змушені після 3 днів консультацій після початку будь-якої агресії щодо України надати повноцінну військову відповідь агресору.

Серед потенційних гарантів української безпеки наша делегація бачить усіх членів Радбезу ООН, Німеччину, Канаду, Польщу та інші країни. У майбутньому список підписантів угоди може збільшитися.

Тимчасово гарантії не будуть працювати на території окупованого Криму та ОРДЛО

Україна озвучила свою позицію на перемовинах. Відповідні пункти озвучив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.

Україні потрібні гарантії безпеки, які будуть жорсткішими, ніж 5 стаття НАТО. Гарантії мають бути у формі договору, який має бути підписаний та ратифікований всіма країнами-гарантами.

Механізм гарантій:

У разі будь-якої агресії проти України протягом трьох днів мають відбуватися консультації, після цього країни-гаранти мають надати нам військову допомогу збройними силами, озброєнням, закрити повітряний простір.

Серед гарантів Україна бачить країни Радбезу ООН, це: Британія, Китай, Росія, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль. Якщо інші країни хочуть приєднатися, Україна дасть їм таке право.

Тимчасово гарантії не будуть працювати на території окупованого Криму та ОРДЛО.

Всі країни-гаранти не заперечуватимуть та допомагатимуть вступу України до ЄС.

Україна має отримати підтримку суспільства щодо запропонованого рішення.

Україна та Росія не підписували жодних договорів на переговорах: є ключове питання - Арахамія

Переговори України та РФ відбулися сьогодні у Стамбулі після серії зустрічей делегацій в онлайн форматі. До цього дві делегації також зустрічалися на території Білорусі. Перед початком сьогоднішнього саміту з делегаціями зустрівся президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. У своєму зверненні до представників РФ та України турецький лідер висловив надію на добрі новини за підсумками засідання.

У процесі перемовин Росія та Україна не підписують жодних договорів, лише доносять свої пропозиції до протилежної сторони. Ключове питання для нашої держави – нова система гарантій безпеки для України.

Про це заявив член української переговорної делегації Давид Арахамія на брифінгу за результатами перемовин, що відбулися 29 березня у Туреччині. Він назвав їх "однозначно позитивом", оскільки ця країна – наш друг і партнер.

"Нашою першою перемогою ми вважаємо переміщення очних перемовин із Білорусії до Туреччини, оскільки це наш друг та партнер. Також ми бачимо Туреччину, як одного з основних гарантів безпеки України", – зазначив Арахамія.

"Коли почалася війна, система безпеки в Європі дала велику тріщину, і зараз ми бачимо, що вона не працює. Ми маємо окремі домовленості на двосторонньому рівні, а всі ці блоки і інші системи, які мають гарантувати безпеку Україні, не працюють. Ми бачимо це на Маріуполі, на Харкові, на Миколаєві, на Чернігівщині, в будь-якій точці України зараз небезпечно перебувати. Тому ми вийшли з офіційною пропозицією про нову систему гарантій безпеки для України", – наголосив член делегації.

"Ми наполягаємо, щоб це був міжнародний договір, який будуть підписувати всі гаранти безпеки, який будуть ратифікувати, щоб не повторювати помилку Будапештського меморандуму, бо він виявився просто папірцем. Ми хочемо, щоб це був працюючий міжнарождний механізм конкретних гарантій безпеки для України, де країни-гаранти зможуть за аналогією до 5 статті статуту НАТО, протягом 3 днів провести консультації, після чого вони мають юридичне зобов'язання надати нам допомогу у вигляді військової допомоги, збройними силами, озброєнням, закритим небом, усім тим, чого нам зараз так не вистачає", – розповів представник української делегації на переговорах.

За словами Арахамії, Україна бачить серед гарантів насамперед країни Радбезу ООН, США, Франція, Туреччина, Німечина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль, але якщо інші хочуть то теж зможуть приєднатися

Неврегульованими залишаються питання з ОРДЛО і Кримом, тому ці гарантії не працюватммуть поки на цих територіях, щоб країни гаранти могли вже ратифікувати ці гарантії.

Крім того, всі країни-гаранти мають допомагати Україні вступити в Євросоюз.

Ймовірно, наступний раунд перемовин відбудеться вже у відеоформаті

Увечері 29 березня можливо відбудеться ще один раунд переговорів між Україною та Росією у Туреччині. Жодних деталей щодо майбутнього раунду переговорів наразі немає. Водночас в Офісі президента його вже анонсували.

«Сьогодні увечері (29 березня – ред.) відбудеться ще один раунд переговорів у Туреччині», – мовиться у повідомленні.

В свою чергу російські ЗМІ з посиланням на своє джерело пише, що очний раунд російсько-українських переговорів у Стамбулі закінчено, далі вони продовжаться у відеоформаті.

Також ЗМІ пишуть, що російська делегація вже вилетіла зі Стамбула.

Як відомо, перший раунд переговорів тривав понад три години.

Нагадаємо, що українська делегація привезла до Стамбулу на переговори з Росією проєкт великого договору про міжнародні гарантії для України.

Згідно із цим договором, Україна залишається нейтральною країною, але усі держави-підписанти угоди будуть змушені після 3 днів консультацій після початку будь-якої агресії щодо України надати повноцінну військову відповідь агресору.

Серед потенційних гарантів української безпеки наша делегація бачить усіх членів Радбезу ООН, Німеччину, Канаду, Польщу та інші країни. У майбутньому список підписантів угоди може збільшитися.

Також в цьому договорі окремо виписані питання окупованих АР Крим, Севастополя та ОРДЛО. Щодо окупованих територій Донецької та Луганської областей, відповідний пункт проєкту договору саме і вказує на необхідність обговорення майбутнього ОРДЛО на переговорах президентів України та Росії.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації