Путін готується до вторгнення до країн Балтії – The Telegraph

Балтійські країни б'ють на сполох через наростання загрози російського вторгнення. Жорстокість рф щодо України викликає в Литві, Латвії та Естонії "найпохмуріші спогади" про сталінську окупацію. Про це йдеться у статті The Telegraph.

Напад росії на Балтію, замаскований "валом дезінформації", сьогодні бачиться більш ніж імовірним. Про це йдеться у спільній статті високопоставлених дипломатів Естонії, Латвії та Литви Вільяра Лубі, Івіти Бурмістрі та Ліни Зігмантайте з нагоди 20-ї річниці вступу їхніх країн до НАТО, цитує публікацію Діалог.

"Наші попередження про приховану та зростаючу загрозу зі Сходу були надто легко проігноровані в деяких союзних столицях", - зазначили балтійські дипломати. Вони уточнили, що їхні країни через цю легковажність можуть заплатити "високу ціну, яку сьогодні платять українці".

Звернули увагу дипломати на те, як жорстоко поводиться РФ на окупованих територіях України. Росіяни масово застосовують депортації, тортури та страти цивільних, викрадають дітей, намагаються знищити мову, культуру сусідньої країни. Застосовується така ж тактика, як і за часів диктатора Сталіна.

Ми чудово розуміємо, що загартована в боях армія Росії може швидко перейти на Захід ... Ми згодні з оцінками розвідки, що з цим викликом ми можемо зіткнутися вже через три роки або навіть менше. У нас на східному березі Балтійського моря мало природних кордонів, нам нікуди відступати… У цих обставинах замішання означатиме поразку, тому ми з союзниками маємо бути готові швидко, переконливо та ефективно реагувати на всі види загроз ”, - повідомили представники Естонії, Литви та Латвії.

Вони зазначили, що їхні країни вже зазнають гібридної агресії з боку Росії. Дипломати закликали до термінового посилення НАТО. Росія має побачити, що Альянс непохитний і готовий боротися за кожен метр своєї території. Вони також виступили на підтримку України, наголосивши, що перемога Росії у нинішній війні буде катастрофою.

Представники Балтії виступили за те, щоб Україна стала членом Північноатлантичного альянсу якнайшвидше. " Як загартований у боях союзник Україна вноситиме вагомий внесок у нашу безпеку… Чіткий шлях до членства України має стати пріоритетом на саміті, присвяченому 75-річчю Альянсу у Вашингтоні цього літа ", - йдеться у статті.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації