У Румунії будують найбільшу базу НАТО в Європі вартістю 2,5 млрд євро – там зможуть розмістити до 10 тисяч військових. Як вона виглядатиме?

У Румунії розпочалося спорудження найбільшої бази НАТО в Європі, на якій зможуть розміститися до десяти тисяч військовослужбовців Альянсу, пише Настоящее времяз посиланням на Euronews.

Об'єкт зводиться на базі існуючої 57-ї авіабази імені Михайла Когелнічана у повіті Констанца на площі майже три тисячі гектарів, уточнюють журналісти.

Проект із спорудження бази вартістю 2,5 млрд євро включає злітно-посадкові смуги, озброєні платформи, ангари для військових літаків, а також школи, дитячі садки, магазини та лікарню.

Раніше президент Румунії Клаус Йоханніс у листі до парламенту країни повідомив, що дає "зелене світло" оперативному розгортанню сил НАТО на своїй території у 2024 році у разі серйозних загроз національній безпеці країни.

Цей захід, за словами Йоханіса, дозволить Альянсу приймати рішення про швидке розгортання спільних оперативних груп на румунській території у разі раптової серйозної кризи, "щоб оперативно вирішити кризу та запобігти її ескалації".

Про те, що США перекинуть до Румунії тисячу військовослужбовців із Німеччини, стало відомо ще у січні 2022 року. У Пентагоні назвали це тимчасовими заходами, які вживаються для стримування агресії та підвищення оборонних можливостей. Тоді ж командування НАТО в Європі заявило про перекидання кораблів та винищувачів до Східної Європи через ситуацію з Україною.

А в березні 2022 року Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив , що Північноатлантичний альянс посилить своє східне крило і розмістить чотири бойові групи в Румунії, Болгарії, Угорщині та Словаччині.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації