Сьогодні розпочався крах режиму, у Путіна залишилося два варіанти – Ейдман про саміт НАТО

Результати сьогоднішнього саміту НАТО показують: що б глава Кремля Володимир Путін не декларував, досягти йому вдалося абсолютно протилежного. Боротьба проти розширення НАТО призвела до вступу в нього нових країн; "боротьба за мир" на Донбасі – до широкомасштабної війни у регіоні; возз'єднання "братських народів" – до кривавої ворожнечі між ними.

Тепер у російської влади залишилося лише два виходи. Але обидва передбачають повну смерть як диктатора, так і його режиму. Про це в коментарі Обозревателю розповів російський публіцист і соціолог Ігор Ейдман. Далі наводимо його пряму мову.

Путін, дурник, думав, що швидко захопить Україну, всі злякаються великої Росії, а НАТО від страху ганебно розвалиться. Але внаслідок цього кремлівський лідер дістане фундаментальне посилення Альянсу.

Перше – вступ до НАТО Швеції та Фінляндії, повне панування НАТО у Балтиці. Причому у Швеції дуже серйозна і в хорошому стані армія. Навіть Німеччина, яка за розмірами значно більша, набагато менше приділяла останні десятиліття уваги своїй обороні.

Друге – збільшення американських сил та озброєння в Європі.

Третє – радикальне посилення німецької армії, яке має відбутися в найближчі кілька років. Передбачається, що влада виділять на це 100 млрд євро. І, я гадаю, це буде не останнє фінансування. Канцлер Олаф Шольц обіцяє найбільшу армію у Європі.

Тобто замість того, щоб послабити, розколоти, розвалити НАТО, Путін своєю злочинною авантюрою в Україні цей Альянс радикально посилив. Тепер у Кремля залишилося два варіанти.

Перший – Росія програє "гарячу" війну з Україною та "холодну" з НАТО протягом якогось часу. А після цього режим Путіна впаде.

Другий варіант – російський диктатор розпочне ядерну війну. Зрештою, він теж програє і впаде, але передувати цьому буде глобальна світова катастрофа.

Для режиму обидва варіанти означають кінець, крах і смерть. Але питання лише в тому, скільки життів Путін потягне за собою. За найгіршого варіанта – тобто у випадку ядерної війни – жертвами російського режиму стануть десятки або навіть сотні мільйонів людей. І я такий варіант відкинути не можу. Ймовірність подібного результату менша за 50%, проте вона є і вона значуща.

Результати саміту НАТО

Під час зустрічі у Мадриді президент США Джо Байден оголосив про розширення американського військового контингенту у Європі у відповідь на російське вторгнення в Україну. Це найбільша реструктуризація європейської безпеки з кінця "холодної" війни.

Перед самітом генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс має намір значно збільшити чисельність своїх сил швидкого реагування: до 300 тис. військовослужбовців (зараз у їхньому складі – близько 40 тис. осіб).

У Мадриді відбувся саміт країн НАТО

Крім того, питання вступу Швеції та Фінляндії до Альянсу остаточно закрите: Туреччина відмовилася від своїх заперечень, а держави Північної Європи отримали офіційне запрошення.

"Ми наростимо бойові групи на сході Альянсу до рівня бригад. Ми трансформуємо сили реагування НАТО і збільшимо чисельність наших сил до більш ніж 300 тис. людей... Це покаже, що Путіну не вдалося зачинити двері НАТО. Він дістає протилежне від того, що хотів. Президент Путін матиме справу з більш широким альянсом НАТО після вступу до нього Швеції та Фінляндії", – заявляв генсек.

За словами Байдена, Штати мають намір збільшити свою присутність у Європі таким способом:

1. на іспанській базі в місті Рота будуть розміщені два додаткові авіаносці;

2. у Польщі створять постійний штаб П'ятого корпусу армії США;

3. у Румунії буде розміщено додаткову бригаду з 3 тис. солдатів і 2 тис. осіб додаткового персоналу;

4. у країнах Балтії також розмістять додаткові сили;

5. до Британії перекинуть дві додаткові ескадрильї літаків F-35;

6. поточного року Пентагон отримає з бюджету 3,8 млрд фінансування.

ДО РЕЧІ:


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації