Путін хоче включити до складу своєї імперії країни Балтії та Балкан — The Hill

Президент РФ Володимир Путін прагне включити до складу імперської Росії Естонію, Латвію, Литву, Румунію та Болгарію. Окрім того, у сфері інтересів Путіна перебувають й інші країни ЄС — зокрема, Польща, Словаччина та Угорщина.

Про це повідомляє The Hill.

"Прифронтові держави НАТО утворюють увігнуту дугу через серце Європи від Балтійських підступів до Санкт-Петербурга до гирла Дунаю. Це територія, яку Путін має намір повернути своїй імперській Росії: Естонія, Латвія, Литва, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія", — пишуть журналісти.

При цьому Молдова, яка схиляється до Заходу, не входить до складу НАТО, проте перебуває у списку Путіна, зазначає видання. Окрім того, автори переконані, що Володимир Путін зміцнить свій вплив на Білорусь.

"Ми знаємо, що Путін, якщо він виживе, втративши свій вплив на Україну, зробить усе можливе, щоб зміцнити російську військову присутність якнайдалі на заході. Він змусить Мінськ більше підпорядковуватися Москві та зробить присутність російських військ напівпостійним, як це відбувається у Сирії та Казахстані. Він активізує діяльність у Калінінграді та вздовж кордонів Росії в Прибалтиці як зброю залякування проти країн Балтії, НАТО, Польщі та Німеччини", — зазначає The Hill, яке цитує Суспільне.

Журналісти зауважують, що у грудні 2021 року Путін наполягав не лише на гарантії того, що ні Україна, ні інші колишні радянські республіки не вступлять до НАТО, але й на тому, щоб Альянс припинив свою військову присутність у країнах-членах Східної Європи, таких як Польща, Румунія та країни Балтії. Окрім того, російський президент вимагав відмовитись від будь-якого розгортання сил Альянсу за межами Західної Європи, яке Росія вважала загрозою своїй безпеці.

"Один із найяскравіших уроків сучасної європейської історії полягає в тому, що лідери демократичних країн мають вірити в те, що диктатори та автократи кажуть, що вони планують робити", — наголошують автори публікації.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації