Польща продовжила тимчасовий захист для українців: термін перебування збільшили на півроку

Багато українців були змушені виїхати за кордон, рятуючись від війни. За даними ООН, найбільше українських біженців зі статусом тимчасового захисту, перебуває в Польщі.

Українці, які приїхали в цю країну після початку повномасштабного вторгнення Росії, зможуть знаходитися у ній довше, пише Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Відповідний закон опублікували після того, як його підписав президент Польщі Анджей Дуда, пише ZN.ua

Отже, усі українці, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року та набули статусу тимчасового захисту можуть легально перебувати на території країни до 4 березня 2024 року. Тобто термін перебування продовжили на понад 6 місяців (раніше кінцевою датою було 24 серпня 2023 року).

Окрім цього, українські здобувачі освіти в Польщі, а також батьки та опікуни неповнолітніх учнів можуть легально перебувати на території країни ще довше — до 31 серпня 2024 року.

Ці зміни набудуть чинності через 14 днів після дати опублікування.

Українські біженці, які зараз проживають у Польщі, часто помилково втрачають статус UKR, хоча дотримуються всіх правил, передбачених польською владою. За словами біженців, після перетину кордону вони повернулися до Польщі за встановлені 30 днів, але все одно втрачали право на виплати.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації