Макрон і Шольц різко виступили на Генасамблеї ООН проти "нового російського імперіалізму", засудивши країни, які займають нейтралітет

Країни, які відмовляються стати на бік України у війні проти Росії, є "співучасниками" нового російського імперіалізму.

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон на сесії Генеральної асамблеї ООН, пише "Українська правда" з посиланням на Politico. "Ті, хто сьогодні мовчить, служать — проти власної волі чи таємно з певною співучастю — справі нового імперіалізму", — сказав Макрон.

Макрон сказав, що агресія Росії проти України ознаменувала "повернення до епохи імперіалізму та колоній" і що світ опинився перед вибором між "війною та миром".

У той час як західні союзники, такі як Франція, продемонстрували єдиний фронт проти Росії після її вторгнення в Україну, в Африці та Азії відповідь була більш стриманою.

Деякі країни не бажають надто рішуче засуджувати Росію. Ця тенденція знайшла відображення в квітневому голосуванні в ООН, коли 58 країн, включаючи Індію, Бразилію, Південну Африку та Індонезію, утрималися під час голосування за резолюцію про виключення Росії з Ради ООН з прав людини.

Президент Франції визнав "почуття несправедливості", яке відчувають країни, що постраждали від наслідків війни, пов’язаних з продовольством, енергією та їхньою економікою. Але він також висловив сильне попередження тим, хто хоче залишатися на позиції "нейтралітету".

"Сьогодні я хочу чітко сказати: ті, хто хоче імітувати боротьбу неприєднання, відмовляючись чітко висловлюватися, роблять помилку, і понесуть історичну відповідальність", — сказав він, маючи на увазі рух неприєднання під час холодної війни.

Макрон також оголосив у своїй промові, що Франція фінансуватиме транспортування української пшениці до Сомалі у партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН.


Російський президент Володимир Путін відмовиться від своїх імперських амбіцій лише тоді, коли зрозуміє, що не може виграти війну проти України.

Про це виступаючи в ООН заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, повідомляє Bild.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц. Скріншот видання Bild

За його словами, ніщо не може виправдати загарбницьку війну Росії в Україні.

"Є тільки одне слово для цього. Це чистий імперіалізм! Путін відмовиться від своєї війни та своїх імперських амбіцій лише у тому випадку, якщо зрозуміє, що йому не виграти цю війну", — заявив канцлер ФРН.

За словами Шольца, якщо Путіну безкарно минеться його вторгнення в Україну, то панування сильного над слабким неминуче не тільки в Україні, а й у всьому світі.

"Ось чому ми не повинні сидіти склавши руки і нічого не робити, коли високоозброєна, ядерна наддержава — член-засновник ООН і постійний член Ради Безпеки ООН при цьому хоче силою змінити кордони. Саме тому ми не приймемо жодного миру, продиктованого Росією, і саме тому Україна має бути спроможна відбити напад Росії", — сказав він.

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що для досягнення реального закінчення війни, не можна приймати мир на умовах Кремля. За його словами, дії російського диктатора Володимира Путіна в Україні є "кричущим імперіалізмом", а анонсовані псевдореферендуми РФ є новим витком ескалації російської агресії.

Далі Росія може назвати український контрнаступ "нападом на себе", зазначив Шольц у своєму виступі на Генасамблеї ООН, повідомляє Spiegel. Зазначається, що канцлер розпочав промову з того, що наголосив на важливості підтримання світового порядку, заснованого на правилах, а не "праві сильнішого". Він наголосив, що для цього країни не можуть залишатися осторонь, коли ці засади порушуються.

Назвавши війну в Україні "кричущим імперіалізмом", німецький політик фактично повторив слова французького президента Еммануеля Макрона.

"Якщо ми хочемо, щоб війна Путіна скінчилася – ми не можемо бути байдужими до того, як саме вона закінчиться. І тому ми не приймемо миру, продиктованого Росією, і не визнаватимемо ніяких псевдореферендумів. Тому Україна має бути спроможна захищатися від російського вторгнення", – наголосив Шольц.

Водночас канцлер не запропонував кроків у відповідь на проведення Росією фейкових референдумів. Водночас він закликав адаптувати до реальності правила міжнародної безпеки та здійснити реформи інституцій ООН.

Що відомо

Нагадаємо: учасники Генеральної асамблеї ООН засудили жорстоку війну Росії проти України. Лідери західних країн виступили єдиним фронтом, закликавши притягнути агресора до відповідальності.

Президент Росії Володимир Путін у відеозверненні оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Він повідомив, що указ вже підписаний і мобілізація починається з 21 вересня. Крім цього він заявив про підтримку "референдумів" на тимчасово окупованих територіях України, а також "попередив Захід про використання всіх можливих засобів для збереження територіальної цілісності РФ".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації