Буде ордер МКС на арешт Лукашенка ? Європарламент визнав білоруського диктатора причетним до агресії проти України

Президент Білорусі Олександр Лукашенко має відповідати за дії, які можуть розглядатися як агресивні щодо України, нарівні з керівництвом Росії. Депутати Європарламенту вважають за потрібне застосувати проти Білорусі санкційні механізми, які діють проти Росії.

Про це повідомляє відповідна резолюція. Її ухвалили 13 вересня у Страсбурзі під час пленарного засідання Європарламенту, пише Обозреватель.

У зазначеному документі йдеться про його відповідальність за придушення та переслідування населення у цій країні. Окрім того, законодавча організація Європейського Союзу стверджує, що білоруського політика визнають співучасником російських воєнних злочинів на території України.

Резолюція докладно перераховує та описує безліч злочинів, скоєних білоруським режимом. У ній фіксується факт розпалювання ненависті й активної участі в антиукраїнській пропаганді, яка проводиться силами цього режиму. Також у резолюції наголошується, що саме режим Олександра Лукашенка надав дозвіл на агресію проти України з території Білорусі та здійснював прямі постачання боєприпасів та військового спорядження російським військам.

"Нелегітимний режим Лукашенка активно підтримує і став повним співучасником невиправданої агресивної війни Росії та воєнних злочинів проти України", – йдеться у документі.

Депутати Європарламенту висловили думку про необхідність застосування санкційних заходів проти Білорусі, схожих на заходи, що застосовуються щодо Росії. Окрім того, Європарламент закликав Міжнародний кримінальний суд видати міжнародний ордер на арешт Олександра Лукашенка. На думку депутатів, Рада Європейського Союзу має розширити список осіб із Білорусі, на яких поширюються санкції з боку Євросоюзу.

Водночас європейські парламентарі зазначили, що переважна більшість білорусів не підтримує залучення їхньої країни до агресії проти України. Вони нагадали, що частина білоруських громадян вирішила боротися проти російського агресора у складі українського війська, зокрема у складі полку імені Кастуся Калиновського.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації