«Жоден українець не один. Наша спільна міць надихає. Знаю, переможемо», - інтерв’ю з чернівецькою журналісткою, а нині - бойовим медиком Тетяною Таран

У моєму оточенні є чимало людей, якими я захоплююсь. Ба більше – сильно пишаюсь. Троє моїх колег – головний редактор Петро Гайдащук, журналістка Тетяна Таран та режисер Віктор Терьохін – з першого дня повномасштабного вторгнення росії в Україну пішли на фронт.

Я пам’ятаю той день і те прощання. Чи не кожен з нас напружено мовчав, дивлячись в нікуди і ледь стримуючись, аби не заплакати. Невідомість. Переживання. Страх. Міцні обійми і безмежна віра у те, що повернуться. З перемогою.

Петро на зв’язок виходить рідко. І одне повідомлення «У мене все добре» викликає полегшення, спокій і, мабуть-таки, справжнє відчуття щастя. Пан Віктор хоч інколи, та все ж пише моїм колегам чи все гаразд. Із Танею ми спілкуємось частіше. І ось, навіть, вдалося взяти у неї невелике інтерв’ю, яким я хочу поділитися з вами.

Отож, коротка розмова про війну з моєю колегою і подругою Тетяною Таран.

  • Таню, розкажи коли і чому ти вирішила піти захищати Україну?

– Усвідомлення того, що заради України я можу впевнено вбивати, прийшло до мене поступово. Спершу я із журналістським азартом спостерігала історичні події з 2013 року. Побувала на Майдані, проводила інформаційний моніторинг псевдореферендуму в Сімферополі і, для повної картинки, мріяла потрапити в зону проведення АТО. Вдалося. Щоправда не журналістом, а психологом в одному з добровольчих батальйонів.

І от, коли мене залишили чергувати при вході на базу, з автоматом в руках, а всі інші поїхали на завдання, я вперше зрозуміла, що у разі потреби я стрілятиму. Без варіантів.

Десь відтоді почала цікавитися військовою справою. Відчувала, що це знадобиться.

  • Розкажи трохи про свій медичний військовий досвід?

– Окрім диплома психолога, маю і освіту медичної сестри та відповідний досвід роботи.

У 2020 році знайомий запропонував підписати контракт із ЗСУ. Так я стала бойовим медиком. Прослужила трохи більше року, звільнилася через сімейні обставини. З радістю повернулася до журналістики. Спокійним життя було недовго - пів року. А тоді почалася повномасштабна війна.

Звичайно, що осторонь мобілізації я опинитися не могла, так само, як і не змогла б спокійно жити, знаючи, що мої друзі-побратими ризикують своїм життям десь там, без мене. Повернулась у рідний підрозділ ЗСУ. На щастя, медична практика тут в мене більш терапевтична: збити підвищений тиск, дати знеболювальне, витягти скалку, перемотати кінцівку з розтягненням або порізом, і, зрештою, направити до відповідного лікаря, коли хвороба загострилася.

За всі місяці війни в моїй батареї було два легких поранення, і двоє людей загинуло. Сподіваюся, більше втрат ми не понесемо.

Часто повертаюся думками до того останнього обстрілу (на мій День народження), коли загинули хлопці, аналізую, що я могла ще зробити. Тоді встигла лишень оцінити стан свідомості, була втрата часу через інтенсивний обстріл. Евакуювали ми вже 200-х. Хлопців могла врятувати лише операційна, до якої дуже далеко. Там були стрімкі масивні крововтрати, а в одного осколком «винесло» життєво важливі органи. Сама себе все ще намагаюся заспокоїти, але подумки все ще шукаю варіанти спасіння.

  • Як сприйняли твої рідні звістку про те, що ти ідеш на фронт? І чи вдається зараз підтримувати зв’язок?

– Рідні звикли до того, що ніякого загальноукраїнського «кіпішу» без мене не обійдеться. 24 лютого моя мама подивилась на мене і спокійно сказала: «Я знаю, яке рішення ти приймеш». Вона допомагала мені збирати речі. Я їй за це дуже вдячна. Щодня підтримуємо зв‘язок, за можливості.

  • Як сприйняли таке рішення колеги?

– В той день, коли ми з головним редактором зібралися перед від‘їздом з вами, колегами, в повітрі відчувала тривожну тишу. Певно, ми боялися думати, що можемо більше в цьому складі не побачитись. Було тяжко, але впевнено - мусимо бити ворога.

  • Чи сумуєш за роботою журналістки? І чи плануєш до неї повернутися після перемоги?

– Звичайно, я дуже сумую за роботою. В журналістиці є свій особливий вайб. Це постійний рух і нова інформація. Люблю таке. Дуже сподіваюся, що після перемоги ми всі зберемось за ранковою кавою і добряче обіймемось, поговоримо, обміняємось тим досвідом, знаннями, які пропустили за час відсутності.

  • Чи забезпечена ти всім необхідним на службі?

– Забезпечена на службі всім. Без волонтерів мої хлопці не мали б всіх необхідних медикаментів, перев’язувального матеріалу. І без вас я б не мала оновленого військового гардеробу, після того, як попередній згорів у машині під час обстрілу. Щиро обожнюю наших людей і не стомлююсь дякувати.

Самостійно також купила собі те спорядження, яке вважаю необхідним … і гарним (дівочий військовий шопінг).

  • Які зміни сталися в тобі за останні 5 місяців?

– Зміни в собі... Бентежать. Я стала нетерплячою і нестриманою в побуті. Ловлю себе на тому, що лаюсь на рівні з побратимами. А мені ще повертатись в мирну Україну, де я маю стежити за своїм язиком, тримаючи мікрофон в руках. Відчуваю, що після повернення з армії мене чекає титанічна праця над собою.

З позитивних змін – можу похвалитися хіба холодним розумом у стресових ситуаціях. Під час обстрілів вмикається якийсь інстинкт, ти дієш чітко, ти не клякнеш, ти здатна оцінити стан загалом і упевнитися, чи все гаразд із побратимами. А вже після пережитого, у безпеці, розслабляєшся, усвідомлюєш, що могло трапитись, і починається, так би мовити, «епілепсія», тебе безконтрольно колотить.

  • Що тобі допомагає підтримувати бойовий дух?

– Бойовий дух підтримують буквально всі «мої» люди. Родичі, близькі друзі, ви, колеги, і, звичайно, побратими. Коли я з ними у військовій пригоді, знаю, що можу покластися на них. А це дуже важливо. Зараз жоден українець не один. Наша спільна міць надихає. Знаю, переможемо.

  • Чекаємо вдома!

Люба КОПОТЬ, журналістка
Спеціально для БукІнфо (с)

Фото надані авторці героїнею інтервю


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації