"100 тисяч можна вже забрати на фронт”: Якщо ми не вирішими проблему мобілізації - то всі інші проблеми ми не матимемо шансу вирішити - експерт Євген Дикий

В Україні хочуть мобілізувати ще одну категорію громадян з категорії правоохоронців: “100 тисяч можна забрати на фронт”. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю ТСН висловив політичний і військовий аналітик ветеран АТО, екскомандир роти в батальйоні “Айдар” (2014) Євген Дикий. За його словами, щонайменше 50 або 100 тисяч українських правоохоронців можна вже сьогодні призвати.

Експерт переконаний, що зараз правопорядок в Україні охороняють забагато людей. Усі вони проходять фізичну підготовку, медичну комісію та мають хоча б базові навички володіння зброєю.

Головне досягнення України у війні з Росією — це співвідношення втрат. При тому, що Україна навіть була у наступі, а Росія в обороні, втрати окупантів приблизно вдвічі-втричі більші.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю Аліні Туришин для TSN.ua розповів політичний і військовий аналітик, ветеран АТО, екскомандир роти в батальйоні “Айдар” (2014) Євген Дикий.

“Це я по людях маю на увазі. По окремих видах техніки буває, що і до п’яти разів. Весь цей час ми воюємо меншою кількістю людей порівняно з ними. І це не тому що взагалі населення Росії більше за України. Постійно відбувається це пересмикування, що Росія більша. Вибачте, воює не площа, не порожня Сибір воює — воюють люди. Так от по населенню Росія більша за Україну десь в три-чотири рази всього лише. При тому, що в нас не стоїть задача окупувати Москву і дійти до Уралу. У нас стоїть задача тільки винести ворога зі своєї території”, — каже військовий аналітик.

За словами Євгена Дикого, це співвідношення не є визначальним.

“Визначальним є те, скільки людей кожна країна виставила на фронт. І тут питання виключно до нас. А чому ми весь цей час ми виставляємо на фронт менше людей, ніж вони?” — каже Євген Дикий.

Євген Дикий вважає, що перед українцями зараз стоїть вибір отримати штраф або квиток в один кінець.

В Україні необхідно криміналізувати ухилення від військового обліку та встановити фіксований термін служби по мобілізації.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua висловив політичний і військовий аналітик, ветеран АТО, екскомандир роти в батальйоні “Айдар” Євген Дикий.

“Я вважаю, що ключових моментів два. До них ще можна додати ще цілу низку додаткових. Як не дивно, ключем до нашої домобілізації я вважаю демобілізацію. Тобто ми маємо встановити граничний термін служби під час війни. Давайте згадаємо, як почалася війна. Всі йшли з настроєм або ми зараз тут помремо або вломимо ворогам. І ніхто тоді не думав про якусь тривалу часову перспективу. Ми йшли або померти або перемогти”, — розповів військовий аналітик.

Тоді ніхто не ставив питання про термін служби, каже Євген Дикий, а тепер вийшло, що ми поділились на дві “касти”. Одні одягнули піксель і виявилося, що зробили це назавжди. А інші з полегшенням розслабилися в тилу.

“Чому власне 2023 рік став роком нашого “розслабону”? Тому що ті, хто одягнув піксель, чудово роблять свою роботу. Ми переконані, що принаймні прориву фронта точно не буде, що на Київ не підуть, а про Львів взагалі навіть мови немає. Небо в нас захищене, ми достатньо спокійні. Захід взяв на себе наш бюджет. Ми розслабилися, сіли в теплу ванну, вигадали мантру “вірю в ЗСУ”. ЗСУ тепер вже не ми, ми когось туди відправили і в них тепер віримо. Вони нам тепер зобов’язані принести перемогу. Ми ж платимо їм зарплату і час від часу навіть щось донатимо”, — розповів Євген Дикий.

За його словами, українці мають змінити вислів “ми віримо в ЗСУ” на “ЗСУ — це ми”. Повертати додому тих, хто вже відвоював своє і встановити граничний термін служби.

“Тим, хто і так величезний шмат здоров’я віддали з весни-літа 2022 року, вже пора додому. Щоб вони повернулися додому, їм треба набрати заміну. Якщо зараз їх просто відпустити, фронт обвалиться. Ми маємо спершу привести їм заміну. Але ті, що зараз йтимуть їм на заміну, мають знати, що вони йдуть не назавжди. Це має бути фіксований термін. Це дуже змінить мотивацію мобілізуватися чи ні”, — розповів військовий аналітик.

Другий необхідний захід — це криміналізація ухилення від обліку, вважає Євген Дикий.

“У нас величезна дірка в законі. Якщо ти вже призваний, тебе мобілізували, ти ще в цивільному, навіть форму не видали, але ти вже солдат ЗСУ. Навіть якщо ти першу годину солдат ЗСУ і ти тікаєш — ти дезертир, від п’яти років і вище. А якщо ти просто не стоїш на обліку у військкоматі, якщо ти послав нафіг воєнкома з повісткою чи тікаєш через вікно з ТЦК, ти не злочинець, а адміністративний правопорушник. На жаль, під час війни це розкіш, яку не можна собі дозволяти”, — вважає Євген Дикий.

За його словами, перед пересічною людиною зараз стоїть такий вибір: або ти вдягаєш піксель і йдеш на війну назавжди, з квитком в один кінець, або платиш 1400 грн штрафу і отримуєш дрібні незручності.

“А якщо в тебе вибір, ти йдеш на фронт на два або три роки з гарантією, якщо вижив, що після цього тебе замінюють. Або якщо ти ухиляєшся, ти йдеш на п’ять років у тюрму. Це, на мою думку, два критичні моменти, які визначать все”, — розповів Євген Дикий.


Чому західні медіа заговорили про можливу перемогу Путіна у війні проти України?

Чого чекати у 2024 році та як може змінитися ситуація на фронті?

Як президентські вибори у США можуть вплинути на військову підтримку України та чому Києву треба зменшувати залежність від Заходу?

Як зміни можуть покращити мобілізацію в Україні?

Чи потрібно переформатування фронту?

Чи готова Росія воювати з НАТО та чи справді Путін готується до ще більшої війни?


Дивіться!

00:00 Коротко про найважливіше.
02:49 "Путін ще може перемогти, все залежить від нас".
14:48 Стратегічне бачення США та Європи.
22:13 "Стратегічний план Росії. Їхній "план победы" має має часову прив’язку. Вони збираються нас перемогти у 2025 році".
31:48 Президентські вибори у США.
33:11 "Загалом, у Росії проблеми більші, ніж у нас".
35:40 Херсонський плацдарм на лівому березі Дніпра.
43:14 Переформатування фронту.
47:43 Росія готується до ще більшої війни.
51:41 Війна НАТО з Росією: сигнали Кремля.
52:57 "Якщо ми не вирішимо проблему мобілізації, то всі інші проблеми ми не матимемо шанси вирішити".
58:40 "Ми маємо змінити "Ми віруємо в ЗСУ" на "ЗСУ - це ми".
1:14:58 Що потрібно змінити Україні за 2024 рік?
1:20:07 Інформаційні атаки проти Залужного


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації