Я особисто не можу повірити в ті підозри, які висуваються Мунтяну. Вважаю, що це є частина кампанії дискредитації ОВА - Осачук в інтерв’ю Суспільному

Голова Чернівецької обласної військової адміністрації Сергій Осачук не вірить у ті підозри, які були висунуту правоохоронцями його заступнику Артуру Мунтяну щодо корупційних дій, пов’язаних з гуманітарною допомогою з Європейського Союзу, зокрема автомобілів “швидкої медичної допомоги”, переданих на Чернівецькій ОВА з Італії. Він також переконаний, що це “частина кампанії дискредитації ОВА”.

Про це він заявив в інтерв’ю каналу Суспільне Буковина.

Пряма мова:

Вашому заступнику Артуру Мунтяну вручили підозру. Чи відомо вам про порушення в його роботі?

– Мені про порушення не відомо. Мене дивує, як там все викладено. Це ніби твір на вільно задану тему, а не реальність. Я особисто не можу в це повірити, в ті підозри, які йому висуваються.

Я вважаю, що це є частина кампанії дискредитації ОВА в угоду політичним силам, які мають вплив на правоохоронний блок на Буковині. Тобто це проросійські партії, які представлені в обласній раді, які опозиційно налаштовані до президента України та керівної партії в нашій державі. Для них, очевидно, війна вже закінчилася. Вони переходять в активну фазу політичної боротьби, бо бояться, що на наступних виборах не переможуть.

Я впевнений, що Артур Мунтян не використовував машини швидкої допомоги, які зараз усі перебувають у ЗСУ. Він їх не використовував і це просто смішно.

Чи будете відсторонювати від роботи Мунтяна на час слідства?

– Якщо буде відповідна ухвала суду, то ми будемо її виконувати.

На брифінгу ви сказали, що ваша команда та ви особисто піддаєтеся нападу від правоохоронців, а точніше від СБУ? Чому ви так вважаєте?

– Я бачу повне блокування з боку т.в.о. начальника служби (Управління Служби безпеки України Чернівецької області – ред.), який не розуміє, що головне покликання – це збереження єдності і координації. Його всі кроки налаштовують мене на таку думку, що це все політично вмотивована проросійська позиція.

Ви також сказали, що правоохоронці самі вчиняють протиправні дії. Що вам про це відомо і чи ви звернулися з цією інформацією до правоохоронних органів, які мають це розслідувати?

– Я прошу мою відповідь вчорашню на брифінгу і сьогоднішні слова розуміти саме так, що я звертаюся до всіх органів розслідувати цю ситуацію.

Кожен буковинець знає, як заробляють правоохоронці, як знущаються з представників бізнесу і які хабарі з них вимагають. Питання грабунку надр місцевого значення, нелегальних кар’єрів, грабунку лісів, контрабанди цигарок, наркотичних мафіозних груп, які виробляють та збувають наркотики тощо. Вони не ліквідували ці проблеми за всі ці роки, а мали багато пояснень щодо неможливості виконання цього.

Після ситуації з Мунтяном, чи довіряєте ви іншим своїм заступникам та своїй команді?

– Я переконанаий, що кожна людина в українській державі має право на захист своєї честі та гідності і ніхто немає права паплюжити її репутацію.

Раніше повідомлялося, що 31 травня 2022 року в рамках кримінального розслідування, Головним управлінням Нацполіції в Чернівецькій області вручено підозру заступнику голови Чернівецької ОВА Артуру Мунтяну у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст.191 КК України. Це стаття, яка свідчить про здійснення особливо тяжкого злочину.

У СБУ зазначили, що йдеться про справу зі привласненням карет "швидких", надісланих як гумдопомога з Італії.

З поінформованих джерел БукІнфо стало відомо, що 31 травня на робочому місці Мунтяна не було і телефон був вимкнений. Де він перебував ніхто сказати не міг. Цілком імовірно він міг здогадуватися, що знаходиться вже під пильною увагою правоохоронців і тому переховувався. Також, наші джерела у Чернівецькій ОВА зазначають, що слідчі приходили з питанням про місцезнаходження заступника голови ОВА Мунтяна в приймальню голови Чернівецької ОВА Сергія Осачука, однак, і там ніхто інформаціі про місцезнаходження посадовця не надав.

Фото Офісу Генеральної прокуратури

Ближче до кінця дня, Мунтяна знайшли на міжнародній трасі, котра веде до пункту пропуску “Порубне”. Це сталося якраз в той момент, коли він заправив повний бак палива і рухався в сторону державного кордону з Румунією.

Цього ж дня ж у Департаменті охорони здоров’я Чернівецької обласної військової адміністрації пройшли нові обшуки правоохоронців.

Як повідомило БукІнфо достовірне столичне джерело, порушене нове кримінальне провадження тепер вже пов’язане з нецільовим використанням гуманітарної допомоги, зокрема продуктів першої необхідності, які надійшли на Буковину в якості гуманітарної допомоги з Європейського Союзу.

Нагадаємо, перший обшук в стінах ОВА у Чернівецькій обласній військовій адміністрації відбувся 18 травня цього року. Його провели в кабінетах заступників голови ОВА Богдана Ковалюка і Артура Мунтяна. Також обшуки були проведені в керівниці апарату Цибуляк-Кустевич та інших відділах.

Причина обшуків пов’язана з кримінальним провадженням, пов’язаним з корупцією чиновників найвищого рангу ОВА навколо гуманітарної допомоги, яка з початку широкомасштабної агресії у неймовірних кількостях надходить на Буковину з країн Європейського Союзу.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації