«Жодному командиру не потрібні пастухи». Спостереження Безуглою за ухваленням рішень на фронті є щонайменше недоцільним — військовий експерт

Цивільний контроль над Збройними силами є нормою для демократичного суспільства, але присутність нардепки від партії Слуга народу Мар’яни Безуглої в командному пункті ЗСУ — «дуже дивна новина», вважає військовий експерт Сергій Грабський.

«Є питання оперативного і бойового планування. Деякі цивільні люди не можуть [до нього] залучатися, особливо в якості одного представника. Тобто на якій позиції знаходиться пані Мар’яна на тому командному пункті? Дуже дивно. Адже якщо вона людина цивільна і не призвана до лав Збройних сил, то виникає питання, на якій підставі вона знаходиться на командному пункті? Якщо вона військова і призвана до лав ЗСУ, то тим більше виникає питання: що вона там робить як військовослужбовець, яка її функція і посада? Навіть спостереження за процесом ухвалення рішень нею в такому форматі є недоцільним щонайменше», — зазначив Грабський в ефірі Радіо НВ.

Журналіст Юрій Бутусов пише, що «для забезпечення діяльності Безуглої на цю ділянку направлені старші начальники, яких усунули від їхніх безпосередніх обов’язків». Таке перекидання командирів є недоцільним, переконаний Грабський, адже вони несуть відповідальність за довірену їм операцію:

«Якщо старше керівництво йому не довіряє, він має бути усунений від посади і на його місце призначений інший. Але „пастухів“ жоден командир не потребує. Це дуже дивно виглядає. Навіщо вони були переміщені на ту ділянку фронту? Якщо це старші начальники, то вони мають виконувати свої посадові обов’язки відповідно до штатно-посадового припису — займатися своїми справами у визначеному для них місці, а не підштовхувати дії якогось командира в полі», — додав Грабський.

4 червня журналісти Яніна Соколова та Юрій Бутусов повідомили, що Безугла перебуває в командному пункті ЗСУ на одній з ділянок фронту на сході України та бере безпосередню участь в постановці бойових завдань командирам підрозділів.

Після публікацій журанілстів Безугла написала, що як член комітету ВРУ «у ці складні для безпеки держави та громадян часи вважає обов‘язковим для себе зокрема працювати на сході країни».

Вона також повідомила, що є резервістом ОР-1 після мобілізації у 2015 році, але не призвана зараз, оскільки є народним депутатом.

«Отже, це ще й обов‘язок долучатися до оборони держави з військовими через призму депутатських можливостей та повноважень. Я вже пояснювала, та повторю. Якщо комусь з опозиційних до президента політсил щось не подобається, це їхнє право. Але у війні чинити розкол і звинувачувати когось, що він у зоні бойових дій, це за гранню», — вважає нардепка.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації