Країни ЄС офіційно домовились до літа запровадити Covid-паспорти

Цифрові паспорти вакцинації від коронавірусу планують ввести в Європейському союзі до червня цього року. Сьогодні країни ЄС офіційно домовилися про введення COVID-паспортів для подорожі.

Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн в Twitter.

"Важливий крок вперед: це наближає нас до мети - мати сертифікат до червня, щоб європейці могли безпечно подорожувати цього літа", - написала вона.

Також голова Єврокомісії зазначила, що паспорти вакцинації будуть доступні для всіх.

"Сертифікат буде прийнятий в ЄС і доступний для всіх. Поки ми повинні бути обережними, але пора готуватися", - додала вона.

Фото: паспорт вакцинації планують запровадити до літа (freepik.com)

Сертифікати дозволять вакцинованим, або ж тим, хто одужав від COVID-19 подорожувати в межах ЄС, де обмеження діють вже понад рік.

В свою чергу Європарламент у квітні має дати згоду на цю пропозицію, а також узгодити власну позицію щодо паспортів. Остаточні переговори між законодавцями, представниками країн та виконавчим органом ЄС почнуться в травні.

Не дивлячись на те, що ЄС планує визнавати лише схвалені на своїх територіях вакцини, окремі країни ЄС зможуть видавати сертифікати, що включають російську вакцину "Спутник V" або китайську Sinovac.

Також в угоді між членами ЄС визначаються положення проти дискримінації щодо тих, хто не має бажання або ж не може отримати вакцину від коронавірусу.

Таким людям дозволено здати тест на Covid-19 та подорожувати за умови негативного результату.


Коментарі:
Більше новин по темі: