На Буковині росте захворюваність на ГРВІ та COVID-19

За 04 тиждень в Чернівецькій області зареєстровано 6291 випадків ГРВІ, у тому числі 68 випадків COVID-19. Серед захворівших 3791 дитина, що становить 60% від усіх випадків. Госпіталізовано 261 особа, у тому числі 39 хворих з COVID-19. Захворюваність ГРВІ на території області знаходиться на високому рівні інтенсивності, епідемічний поріг перевищено на 44,2%. В порівнянні з минулим тижнем, захворюваність зросла на 19%.

Як повідомляє Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб, за 04 тиждень 2023 року у Вижницькому районі зареєстровано 873 випадки ГРВІ, що на 34,3% більше, ніж минулого тижня, у Дністровському районі зареєстровано 871 випадок ГРВІ, що на рівні минулого тижня, у Чернівецькому районі зареєстровано 4547 випадків ГРВІ, що на 21,0% більше, ніж минулого тижня.

У Чернівецькій ОТГ за 04 тиждень 2024 року зареєстровано 2707 випадків ГРВІ, що на 34,3% більше показника минулого тижня.

Кількість випадків COVID-19 знизилась порівняно з попереднім тижнем, зареєстровано 68 випадків, що на 1 випадок менше показника минулого тижня. З метою своєчасного реагування на зміну епідемічної ситуації, за даними Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф проводиться щоденний аналіз стану захворюваності (викликів) на грип/COVID-19, пневмонії.

Протягом 04 тижня за результатами лабораторних досліджень матеріалу від хворих з ознаками ГРВІ виявлено вірус грипу типу А (9) та віруси респіраторної групи інфекцій – РС-вірус (1), SARS-CoV-2 (13).

Щоб не заразитися грипом чи ГРВІ дотримуйтеся таких правил:

1. Часто мийте руки, та не торкайтеся обличчя, оскільки очі, рот та ніс для інфекції є вхідними воротами. При кашлі та чханні хворий виділяє збудник у навколишнє середовище, тож якщо ви торкаєтесь забруднених поверхонь, а потім обличчя, ви збільшуєте шанси збудника потрапити в організм. Часте миття рук з милом допоможе захиститися.
2. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі, або в навчальних закладах.
3. Розвивайте корисні звички, стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся корисною їжею.
4. Тримайте дистанцію з людьми які мають прояви ГРВІ такі як кашель або чхання, якщо захворіли – залишайтеся вдома.

Пам’ятайте, раннє розпізнавання небезпечних ознак є надзвичайно важливим. Саме тому для постановки діагнозу необхідно звернутися до лікаря, який призначить лікування та буде контролювати стан вашого здоров’я чи здоров’я вашої дитини.

Також слід пам’ятати, що найкращим методом профілактики захворювань на грип та COVID-19 є вакцинація.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації