На Буковині влада підтвердила, що в області зростає кількість госпіталізацій з ГРВІ, грипом та ковідом

У лікарні більше потрапляє дорослого населення – епідпоріг перевищено на 20%, втім частка дітей зменшилась - цьому сприяють шкільні канікули. Від початку епідсезону на ГРВІ, грип та COVID-19 в області захворіло 68 тисяч осіб, а це на 31% більше за такий самий період минулого сезону, пише Медіа агентство АСС. Про це повідомила генеральна директорка Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Гопко.

«За останній тиждень ми зафіксували 5 256 випадки ГРВІ, ця цифра перевищує епідпоріг на 20%, але ситуація відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу. За тиждень знизилась частка діток хворих на ГРВІ (з 63% до 55%). Зросла і кількість лабораторно підтверджених випадків вірусу А, COVID-19. Стало більше госпіталізацій та викликів швидкої допомоги. Тому звертаюсь до всіх про необхідність щеплюватись людям з групи ризику», - сказала Наталя Гопко. Зараз в області заклади готові приймати хворих, є достатня кількість медикаментів, але відкривати додаткові ліжка нема потреби.

«Ще два тижні тому швидка отримувала 250-300 викликів щоденно, а вже тиждень тому 300-375. Ріст є. Щоправда, зменшилась частка хворих дітей, котрі зараз на канікулах. Тепер госпіталізація на рівні 5-8 викликів, а було до 15. І не зволікайте при перших симптомах, адже це може бути прихована форма ковіду. У нас є вакцина, так хвороба протікатиме легше», – зазначила директорка департаменту охорони здоров’я ОВА Наталя Свестун.

Окрім цих інфекційних хвороб медики фіксували й інші недуги – за 2023 рік виявили 8 випадків кашлюку, 2 випадки кору, виросло число хворих на туберкульоз на 11%, а також є одна підозра на правець у буковинця, де ризик летальності 75%, йдеться у повідомленні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації