На Буковині епідемічний поріг захворюваності на ГРВІ перевищено на 57,1%. В області виявили перший випадок захворювання на коронавірус «Дженні»

На Буковині епідемічний поріг захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції перевищено на 57,1%. За останній тиждень кількість недужих зросла на 9%. Про це інформує Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Так, минулого тижня у краї було зареєстровано 6855 випадків ГРВІ, у тому числі 44 випадки COVID-19. 62% недужих – діти. Госпіталізовано 104 особи, у тому числі 12 хворих із коронавірусом, пише Чернівецька обласна рада.

Також у краї циркулюють вірус грипу типу А (4) та віруси респіраторної групи інфекцій – парагрип (2), РС-вірус (2), SARS-CoV-2 (20).

Щоб не заразитися грипом чи ГРВІ, дотримуйтеся таких правил:

🔸 Часто мийте руки та не торкайтеся обличчя, оскільки очі, рот та ніс для інфекції є вхідними воротами.
🔸Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі, або в навчальних закладах.
🔸Розвивайте корисні звички, стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся корисною їжею.

Також слід пам’ятати, що найкращим методом профілактики захворювань на грип та COVID-19 є вакцинація.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, у Чернівецькій області зареєстрували перший випадок захворювання на коронавірус «Дженні» – субваріант штаму «Омікрон».

Фото з відкритих джерел

Окрім Буковини, «Дженні» виявили у Житомирській (4), Івано-Франківській (1), Київській (4 — в області та 4 — у столиці), Львівській (6), Одеській (1), Сумській (8), Хмельницькій (4), Волинській (2), Черкаській (5), Рівненській (1) і Чернігівській (1) областях.

Вказується, що серед 42 хворих – вісім пацієнтів потребували госпіталізації до медзакладів, і лише одна людина мала два щеплення проти COVID-19.

Чи небезпечний субваріант «Дженні»

Як зазначають у МОЗ, у кожного субваріанту є певні особливості, але наразі субваріант «Дженні» — це або середній, або легкий перебіг захворювання. Майже половина недужих — люди старше 60 років, пише С4.

Лише восьмеро людей з усіх випадків мали незавершений курс з первинної вакцинації (з них лише дві людини — дві дози), решта — невакциновані.

Вперше цей субваріант виявили у США у вересні 2023 року, після — в інших країнах світу, зокрема Індії, Китаї, Великій Британії. ВООЗ класифікувала його як субваріант, який «представляє інтерес» через «його швидке поширення».


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації