Міський голова Клічук: "Чернівчани цьогоріч матимуть один з найнижчих тарифів в Україні, але місто від цього не виграє..."

Підняття тарифів – це завжди болюче питання, а особливо, коли йдеться про тариф на тепло. Адже саме на його оплату витрачають найбільше грошей.

Ми стояли перед складним вибором: залишити старий тариф і спустошувати бюджет міста не на користь розвитку, а на покриття збитків Теплокомуненерго або підняти тариф до економічно обгрунтованого, - написав на своїй сторінці у Фейсбук міський голов Чернівців Роман Клічук.

Ми вели перемовини з центральною владою про можливі шляхи виходу зі складної ситуації, у якій опинилися всі чернівчани.

Результат – меморандум про взаєморозуміння між Кабміном, Асоціацією міст України та Палатою місцевих влад. Він передбачає непідняття тарифів у цьому році і фіксовану ціну на газ. Тобто чернівчани платитимуть, при поверненні до старих тарифів, як і раніше – 1204 гривні за гігакалорію. Що значно менше, ніж у інших містах (див. табл).

Це означає, що чернівчани матимуть один з найнижчих тарифів в Україні. І як наслідок, в міському бюджеті необхібно буде передбачити понад 250 мільйонів гривень для покриття різниці в тарифах на цей опалювальний сезон. І ці кошти мусять піти з доріг, шкіл, спортивних майданчиків і т. д. Тобто в десятках програм маємо обмежити фінансування.

Розуміючи, в якій складній ситуації опинилась держава, ми готові розділити навантаження на бюджет. У свою чергу, розраховую на підтримку центральних органів влади, бо наша громада постраждає найбільше, - додав мер міста.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації