Ситуація не проста. У міськраді Чернівців розповіли, як готуються до екстремальних ситуацій в опалювальний сезон

У Чернівцях під час опалювального сезону можливі ризики відсутності газу та перебоїв в електропостачанні. Наразі понад десяток малих котелень переводять на альтернативне паливо, які за потреби зможуть бути пунктами обігріву.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив заступник міського голови Василь Зазуляк, пише Суспільне.

До опалювального сезону місто готується чотири місяці: системи та обладнання готові на 74%. За словами Зазуляка, технічно Теплокомуненерго буде готове вчасно розпочати опалювальний сезон.

Водночас у міськраді розглядають ймовірність відсутності газу через пошкодження мереж внаслідок війни. Тому малі котельні, зокрема в школах та дитсадках, переводять на альтернативне паливо. Великі котельні не можуть перевести з газу за рік. Саме великі котельні забезпечують теплом майже 80% всіх квартир.

"Така ситуація не тільки у Чернівцях. Про це воліють не розповідати, обмежуючись порадами запасатися ковдрами та буржуйками. І так, ми також рекомендуємо задуматися про це", — написав Зазуляк.

Окрім відсутності газу, через пошкодження мереж є ризик перебоїв в електропостачанні. За словами Зазуляка, це вплине на централізоване та індивідуальне опалення, а також на водопостачання. Тому місто закуповує генератори, але їх кількість та розташування поки не повідомляють. Водночас не можуть гарантувати, що, наприклад, потужностей генераторів одночасно вистачить на все місто.

У міськраді підготували два способи розв'язання можливої проблеми відсутності газу:

  • Протягом приблизно доби, залежно від обставин і температури, Теплокомуненерго зможе забезпечити тепло від великих котелень, в залежності від району. Температура буде нижчою, але не мінусовою. Якщо за цей час газопостачання не відновлять – зливатимуть воду з мереж, щоб уникнути замерзання і знищення мереж.
  • Котельні, які матимуть альтернативні джерела обігріву, будуть працювати у звичайному режимі. Приміщення, які вони обігрівають, будуть пунктами обігріву. Наразі їх розташування не повідомляють.

Раніше у відео Суспільне розповідало, як у Сторожинецькій громаді закупили твердопаливні котли у школи та садочки, щоб зменшити споживання газу й економити під час опалювального сезону:

Що відомо

  • 23 серпня виконком підтримав рішення про закупівлю модульних котелень на альтернативних видах палива.
  • У Чернівцях 90 котелень, з них чотири – великі, вони забезпечують теплом майже 80% всіх квартир.
  • Через повідомлення про можливі проблеми з постачанням газу під час опалювального сезону в Чернівецькій області зріс попит на дрова.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації