У разі блекауту тепло у квартири чернівчан буде подавати проблематично - Ігор Ніколенко

У разі блекауту тепло у квартири чернівчан буде проблематично подавати. Про це під час звітування розповів начальник "Чернівціобленерго" Ігор Ніколенко, пише МБ.

"Підприємство віднесено до критичної інфраструктури. Нас мають максимально забезпечити основними енергоносіями. Але підготуватися до блекауту фактично неможливо. Якщо не буде електрики, автоматично не буде холодного водопостачання, зупиняється насосне обладнання і теплоносій не циркулює. Наявність дизель-генератора не забезпечить наявності послуги. Ми зможемо працювати, якщо до пів доби не буде водопостачання. На жаль, не можемо на території міста розмістити такі резервуари, які би забезпечило нам безперебійне водопостачання протягом тривалого часу", - сказав Ігор Ніколенко.

У разі надзвичайної ситуації у Чернівцях готують облаштувати місця обігрівання.

"Працюємо з облаштування місць обігріву у разі блекауту. Ми встановимо генератори на котельнях, щоб облаштувати такі місця обігріву. І мешканці міста зможуть прийти і погрітися. На 31 котельні встановимо генератори. За повної відсутності електрики, але при наявності газу та холодної води, зможе подавати тут тепло. Вибрали ті котельні, у яких є можливість максимально обійтися без холодного водопостачання. Звертаю увагу, що це будуть пункти обігрівання. Тобто не самі котельні, а ті місця, які зможуть котельні обігріти", - зазначив Ігор Ніколенко.

Щодо великих котелень, то їхню роботу не зможуть забезпечити за відсутності електрики.

"Наразі, коли є подача електрики, не будемо переходити на генератори. Тому що затрати на генератори у тарифі не передбачаються і це значне навантаження на місцевий бюджет. Якщо візьмемо дизельний генератор на 120 кВт, його споживання 35 літрів пального на годину. При вартості дизелю майже 55 гривень витрачати доведеться вдесятеро більше, ніж працювати на електриці. Підприємство такі витрати не потягне", - сказав посадовець, якого цитує Молодий буковинець.

У "Чернівцітеплокомуненерго" попереджають, що чернівчани повинні бути готові, що тепла такого, як минулими роками, у квартирах не буде.

"У країні війна, нестандартна ситуація і маємо бути готовими до таких умов", - зазначив Ігор Ніколенко.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації