Ціна за опалення для городян зросте орієнтовно на 70%, - міський голова Клічук. Повний відеозапис пресконференції

Міський голова чекає на консультації із урядом: з одного боку Меморандум забороняє піднімати ціну на тепло, з іншого – попередній тариф у Чернівцях був збитковим і найнижчим у державі. У Чернівцях тариф на тепло становить 2017 гривень за гігакалорію з урахуванням ПДВ (дотепер він становив 1204 грн/Гкал), про це пише ІА АСС. Ціна за опалення для городян зросте орієнтовно на 70%.

Нещодавно під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України учасники підписали Меморандум, де йшлося про безперебійність поставок газу та незмінності тарифів.

«Питання тарифу на тепло – дуже складне. Він у нас був найнижчим у країні. Підняття тарифу відбулося у червні. Інші міста планували це зробити у вересні. І коли підписали вересневий Меморандум про непідняття, то нам поки невідомо – чи ці обмеження стосуються нас чи ні. Зараз у містах по Україні тариф більший, ніж у Чернівцях, і становить 2300-2500 грн за гігакалорію. В той же час їхній попередній тариф становив 1700 грн і вище. Тому їм реально повернутись до старих формул. А для нас це буде катастрофа, наш старий тариф – 1200 грн/Гкал. Збитки для міста будуть колосальні – 300 мільйонів гривень. Звідки взяти такі кошти? Ми розглядаємо зараз варіант тарифи зменшити від тих, які ми прийняли у червні. Ми хочемо зараз це розглянути, подивитися, як тарифи будуть утворюватися в інших містах. Будемо бачити, консультуватися з урядом» - зазначив міський голова Роман Клічук.

Наразі схожа ситуація виникла у Кропивницькому. Міська влада чекає на консультації з урядом, щоб там роз’яснили – чи зміниться тариф і наскільки. Рішення буде за два тижні.

Також Роман Клічук додав, що трирічне консервування тарифу на економічно необґрунтованому рівні – це політична відповідальність попередньої влади.
До вашої уваги повний відеозапис сьогоднішньої пресконференції Романа Клічука:


Коментарі:
Більше новин по темі: