Румунія в інтернеті: куди не плюнь – скрізь «Романія маре»

НА ЗАМІТКУ /

Сьогодні Інтернет – найперше джерело інформації, розваг та зручний засіб спілкування. Він фактично замінив бібліотеку, вечірні новини, походи в кіно, а для багатьох є ще й можливістю «живого» спілкування на відстані. Але дехто використовує такі віртуальні можливості далеко не з добрими намірами.
 

Зараз абсолютно безкоштовно та доступно кожному створити власний інтернет-ресурс, де можна публікувати статті, розміщувати різноманітну інформацію. Серед різноманіття вже існуючих «блогів», виділяються ресурси, створені псевдоісториками-шовіністами з Румунії. Як не смішно, головна їх ідея – давно заїжджена тема «Романія маре» та всім набридлі територіальні претензії до України. Що не сайт, що не блог – таке враження, ніби у наших сусідів на півдні, окрім головної болі про так звані «несправедливо загарбані Україною румунські землі», більше жодних проблем не існує, бо там принаймні половина користувачів Інтернету займається активною пропагандою відновлення кордонів Румунії 1918-1940 рр.

 

Виявляється, не лише офіційні кола Румунії проявляють неповагу до своїх сусідів, а і її громадяни разом з українськими румунами, що потрапили під вплив тамтешніх політикантів. Тема не нова, але коли подібна загарбницька ідея набуває таких інформаційних масштабів – стає вже не смішно.

 

Типовий електронний ресурс прихильника ідеї «Романія маре» – блог такого собі Дачіана Думітреску. На цьому ресурсі можна знайти все: від примірників часопису шовіністичного спрямування «Газета Буковіней» кінця 19 століття – до звинувачень української вдали у «гнобленні» етнічних румунів та різнопланових доказів «несправедливості» існування нашої держави у сучасних кордонах. На блогах подібної тематики можна навіть знайти коментарі Дачіана, який всюди пише про те, що «збирає відомості про справжню історію Північної Буковини та Герци».

 

Навіщо людині займатися розпалюванням ворожості між сусідніми державами та лізти у геополітику – ніхто не знає. Можливо йому за це хтось платить? Чи, може, справді у Румунії загарбницькі настрої настільки популярні, що ними захоплюється переважна більшість населення? Складається враження, що румунська молодь цілими днями сидить в Інтернеті і створює блоги антиукраїнського спрямування, а старше покоління пише «книги» на ту ж тематику. Що це? Цілеспрямована політика Бухареста? Масовий психоз? Чи хвороба, що затягнулася на століття?



Мірча ПОЦЕСКУ, для БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації