У видавництві «Фронезис» незабаром вийде книга про заступника Бандери, який став Праведником народів світу
Детальна історія життя Федора Вовка, що врятував разом із дружиною Єлизаветою Шкандель під час Голокосту багатьох євреїв, допоможе руйнуванню міфу про українців-антисемітів та ще більше зміцнить стосунки між українцями та євреями. Про це у Facebook написав президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін.
Порятунок євреїв, про який говорить Ложкін, відбувався в окупованому нацистами Нікополі. 1998 року ізраїльський Меморіальний комплекс історії Голокосту Яд Вашем визнав Федора Вовка та Єлизавету Шкандель Праведниками народів світу.
Пізніше Вовк став одним із лідерів українських націоналістичних організацій. Він був віцепрезидентом УГВР (Українська головна визвольна рада) під головуванням Романа Шухевича, а в еміграції під ім'ям Іван Вовчук – заступником Степана Бандери в Організації українських націоналістів.
«Випадок Вовка серед українських націоналістів не є унікальним. Багато членів ОУН під час Голокосту, ризикуючи життям, надавали притулок євреям та підробляли документи, перетворюючи їх на українців», - зазначає Ложкін.
З цими та іншими фактами, багато з яких опублікуються вперше, незабаром можна буде ознайомитись у книзі Олега Проценка «Національний трибун. Життя та ідеї Івана Вовчука». Наразі книга за підтримки Vovk Foundation готується до друку у видавництві "Фронезис".
«Про націоналіста-Праведника мають дізнатися якнайбільше людей, не лише в Україні, а й за кордоном», - наголошує президент ЄКУ.
-
На Прикарпатті негода повалила дерево, а під ним знайшли архіви УПА. ВІДЕО
-
Історик Василь Мустеца про повстанські листівки, присвячені Великодню
-
З історії Чернівців: чому церкву Святої Параскеви називали «митною» і що зробили з нею комуністи у совєтські часи
-
Театр і пароплави на Калічанці, міст на Цецино і повітряний потяг до Садгори: як понад століття тому уявляли нинішні Чернівці
-
Артемізія Галицька-«Мотря». Історія про те, як НКВДистам вдалося отримати від «Мотрі» інформацію про підпільну мережу ОУН на Буковині
-
Засновник Музею становлення української нації Валерій Галан: "Чи не здається вам, що це вже було?"