У видавництві «Фронезис» незабаром вийде книга про заступника Бандери, який став Праведником народів світу

Детальна історія життя Федора Вовка, що врятував разом із дружиною Єлизаветою Шкандель під час Голокосту багатьох євреїв, допоможе руйнуванню міфу про українців-антисемітів та ще більше зміцнить стосунки між українцями та євреями. Про це у Facebook написав президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін.

Порятунок євреїв, про який говорить Ложкін, відбувався в окупованому нацистами Нікополі. 1998 року ізраїльський Меморіальний комплекс історії Голокосту Яд Вашем визнав Федора Вовка та Єлизавету Шкандель Праведниками народів світу.

Пізніше Вовк став одним із лідерів українських націоналістичних організацій. Він був віцепрезидентом УГВР (Українська головна визвольна рада) під головуванням Романа Шухевича, а в еміграції під ім'ям Іван Вовчук – заступником Степана Бандери в Організації українських націоналістів.

«Випадок Вовка серед українських націоналістів не є унікальним. Багато членів ОУН під час Голокосту, ризикуючи життям, надавали притулок євреям та підробляли документи, перетворюючи їх на українців», - зазначає Ложкін.

З цими та іншими фактами, багато з яких опублікуються вперше, незабаром можна буде ознайомитись у книзі Олега Проценка «Національний трибун. Життя та ідеї Івана Вовчука». Наразі книга за підтримки Vovk Foundation готується до друку у видавництві "Фронезис".

«Про націоналіста-Праведника мають дізнатися якнайбільше людей, не лише в Україні, а й за кордоном», - наголошує президент ЄКУ.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації