Презентація книги Миколи Тимошика зібрала аншлаг у Чернівцях: автор презентував працю "Змосковлення Буковини"
За аншлагу в Чернівцях відбулася презентація науково-популярного дослідження професора Миколи Тимошика "Змосковлення Буковини". Приміщення в ОВА не могло вмістити всіх бажаючих. Були присутніми науковці ЧНУ, декани історичного та географічного факультетів університету, професори філфаку, представники та редактори ЗМІ області, члени товариства "Просвіта", видавці, студенти кафедри журналістики, громадські активісти та колеги пана Миколи, з якими колись він працював на журналістській ниві на теренах Буковини.
Зустріч була дуже теплою. Микола Тимошик коротко познайомив присутніх зі змістом книги. Розповів, як він її писав. Автор дякував усім, хто сприяв її виданню та популяризував перед тим, як вона побачила світ.
Зокрема, подякував і редакції нашого видання. Портал БукІнфо впродовж двох років публікував найцікавіші розділи цієї пізнавальної книги, яка грунтується на маловідомих історичних документах та матеріалах Чернівецького обласного архіву, що стосуються радянського періоду окупації Чернівецької області.











Про що книга?
Двотомник (наразі вийшла перша частина у виданні "Букрек") професора Тимошика розповідає, як у підрадянську добу буковинської історії московські провідники комуно-більшовицької влади та їхні представники на місцях діяли одними й тими ж методами.
Гранатам та танкам завжди передувала агітація, пропаганда, ідеологія. А ще – чужа мова, чужа віра, чужа церква. Разом узяте активно й у різний спосіб насаджувалося. На рівні свідомості, мислення, переконань, знань, способу поведінки. Освіта, наука, кіно, театр, література, преса, телебачення, радіо, книга, бібліотека – все підпорядковувалося єдиному управлінню і контролю з боку безроздільно правлячої партії.
Розповіді про складне, та простою художньою мовою, підсилюються в книзі фотографіями та документами.
Словом, видання, має всі шанси стати в нашій області бестселлером.
Про автора

Микола Тимошик – доктор філологічних наук, професор, журналіст, публіцист, письменник.
Після закінчення факультету журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка отримав направлення на роботу в Чернівці. Упродовж 1978-1986 років працював кореспондентом, зав. відділом обласної гати «Радянська Буковина», головним редактором обласної газети «Молодий Буковинець».
Автор 26-ти одноосібно написаних книг з різних ділянок українознавства.
Як учений із лекціями і наук. повідомл. виступав на запрошення наукових, навчальних та освітніх закладів у Великій Британії, Бельгії, Ізраїлі, Іспанії, Італії, Канаді, Китаї, Німеччині, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччині, США, Франції, Швейцарії та Швеції.
Як журналіст, публіцист активно співпрацює із низкою всеукраїнських та зарубіжних часописів. Ведучий кількох авторських програм по Національному радіо.
Фото: БукІнфо і Чернівецька ОВА
-
На Прикарпатті негода повалила дерево, а під ним знайшли архіви УПА. ВІДЕО
-
Історик Василь Мустеца про повстанські листівки, присвячені Великодню
-
З історії Чернівців: чому церкву Святої Параскеви називали «митною» і що зробили з нею комуністи у совєтські часи
-
Театр і пароплави на Калічанці, міст на Цецино і повітряний потяг до Садгори: як понад століття тому уявляли нинішні Чернівці
-
Артемізія Галицька-«Мотря». Історія про те, як НКВДистам вдалося отримати від «Мотрі» інформацію про підпільну мережу ОУН на Буковині
-
Засновник Музею становлення української нації Валерій Галан: "Чи не здається вам, що це вже було?"