Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

У Чернівецькому художньому музеї триває персональна виставка «Умовні українці» художника Миколи Кумановського

  • 7657
МИСТЕЦТВО / Ще 15 грудня в Чернівецькому художньому музеї відкрилася персональна виставка відомого українського художника Миколи Кумановського. Його роботи чернівчани мають змогу побачити вперше, хоча в Європі творчість Кумановського вже давно є знаною та резонансною. Живописний цикл, який презентовано в одній з виставкових зал музею, має назву «Умовні Українці» і, стартувавши у рідному для автора Луцьку, вже експонувався в кількох інших містах, в тому числі і в столиці України.

На думку фахівців, «Умовні Українці» є квінтесенцією творчості митця і тематично об’єднує ряд полотен, в якому назва кожного – це своєрідний ключ до розкриття ідеї. Виставка організована за підтримки Української Всесвітньої Координаційної Ради, голови правління Інституту Національного Державознавства Михайла Ратушного та мецената Валерія Галана.

Народився Микола Кумановський у 1951 році в м. Сатанів, що на Хмельниччині. Майбутній митець закінчив Львівське училище декоративно-прикладного мистецтва ім. І.Труша, а згодом продовжив освіту у Львівському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва.

Потрібно зауважити, що художник протягом усієї своєї творчої кар’єри вражав та вражає своєю працездатністю. Він є автором багатьох відомих живописних та графічних серій, серед яких не можна не згадати такі цикли, як: «Темна українська ніч», «Закляті», «Це шарудить надламане стебло», «Матерія», «Грандмарш Аутодафе» та інші. Окрім цього Микола Кумановський відомий як автор численних ілюстрацій до книжок, зокрема, до повного зібрання творів Григорія Сковороди, яке нещодавно вийшло в США.

Складна символіка – основа кожного твору художника. Варто пригадати слова куратора виставки, мистецтвознавця Романа Струка: «Незначними, навіть другорядними, на перший погляд, деталями, він намагається повніше розповісти про головних героїв та дає ключі до розкриття змісту полотен. Автор налаштовує на вісь сприйняття щільного концентрованого простору «умовного» світу, в якому існують «умовні» персонажі, часто змальовані з абсолютно реальних людей. Всі події «Умовних Українців» відбуваються під одним величезним небом, пронизаним самотньою хмаринкою, що об’єднує полотна в один тематичний ряд. Все це загалом створює ілюзію надреальності середовища, котре існує поза нашим виміром та часом».

Експозиція «Умовні Українці» триватиме в Чернівецькому художньому музеї до 19 січня 2011 року, тож у всіх чернівчан та гостей міста є унікальна можливість зробити собі новорічний подарунок у вигляді відвідання виставки відомого українського художника під час зимових свят.
 

Альберт КОМАРІ,
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею

Для БукІнфо (с)