Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Таки Сергій Рудик: ЦВК визнала буковинця переможцем на багатостраждальному 198-му окрузі на Черкащині

  • 2264

ЕПОПЕЯ ЗАВЕРШИЛАСЯ /


Центральна виборча комісія виконала рішення суду і перерахувала голоси виборців в одномандатному окрузі № 198 у Черкаській області. У вівторок, 29 жовтня, ЦВК завершила повторний підрахунок голосів, перерахувавши бюлетені з шести виборчії дільниць. Напередодні було проведено повторний підрахунок голосів на 15 виборчих дільницях. Після чого члени ЦВК підписали відповідні протоколи, повідомляє прес-служба Комісії.


Під час підрахунку члени ЦВК виявили деякі розбіжності з результатами, які були встановлені дільничними виборчими комісіями. Однак на результати голосування в окрузі вони не вплинули, констатували у ЦВК.

У Комісії запевнили, що всі виявлені розбіжності будуть враховані при встановленні результатів дострокових парламентських виборів в окрузі, що відбулися 21 липня. 
 
28 серпня ЦВК повідомила, що завершила реєстрацію всіх 424 народних депутатів, обраних на позачергових парламентських виборах. А 21 серпня ЦВК встановила результати виборів в окрузі №198, визнавши обраним самовисуванця Сергія Рудика – члена фракції "Блоку Петра Порошенко" у Верховній Раді сьомого скликання.
 


Однак через кілька днів Верховний суд скасував протокол про результати виборів в окрузі 198 за позовом кандидатки від "Слуги народу". Зазначимо, що кандидатка від пропрезидентської партії Наталя Д'яченко зверталася до суду також через реєстрацію Рудика кандидатом в депутати.

Протиправними дії ЦВК щодо реєстрації народним депутатом Сергія Рудика пізніше визнав і Шостий апеляційний адміністративний суд. 
 
 
Нагадаємо, що спочатку ЦВК (ще у старому складі) зафіксувала тут перемогу самовисуванця Сергія Рудика, який на тисячу голосів обійшов представника «Слуги народу» Наталію Д’яченко. 12 серпня комісія зареєструвала його обраним народним депутатом, але «слуги» подали позов і Касаційний суд у складі Верховного суду цей протокол скасував. Д’яченко вважає, що, зважаючи на невеликий розрив, її конкурент пішов на фальсифікацію виборів і «домалював» голоси. Тож, на її думку, треба було провести перевибори на цьому окрузі. Суд вирішив інакше та зобов’язав ЦВК все ж встановити результати на цьому окрузі, - пише Главком.


Наталія Д’яченко все ж не змогла стати народним депутатом від 198 округу

Якщо Д’яченко, яка працює на місцевому комунальному підприємстві, мало кому відома за межами Сміли, то Рудик, який вигравав на цьому окрузі раніше, – давно у політиці. За цей час він встиг потрапити до Київради від партії «Пора», очолювати Держкомітет у справах національностей та міграції, попрацювати в «молодій команді» Леоніда Черновецького його заступником. А в 2014 році за квотою «Свободи», апаратом якої керував, Рудик отримав дуже жирну посаду голови Держагентства земельних ресурсів. Тоді, в розпал війни на Сході, він став фігурантом дуже мутної історії.

Коли Рудик приїхав на Дніпропетровщину з новопризначеним ним головою облуправління земельних ресурсів. Це не сподобалось команді на чолі з тодішнім головою Дніпропетровської ОДА Ігорем Коломойським, і Рудик просто зник. Потім заступник Коломойського Геннадій Корбан розповів, що голові держагентства видали повну військову екіпіровку і відправили на фронт. Згодом, коли Корбан увійшов в клінч з Петром Порошенком і справи у нього пішли кепські, його звинуватили в організації злочинного угрупування та викраденню посадової особи. Але в результаті він пішов на мирову з Рудиком (вочевидь не без сприяння влади) та визнав свою провину, отримавши умовний строк.

Ставши народним депутатом як самовисуванець, але за підтримки «Свободи», Рудик в 2015 році вийшов з лав партії та відповідного об’єднання в Раді. А в 2016-му після виділення йому на округ кількох сотень мільйонів гривень приєднався до Блоку Порошенка, ставши одним зі спікерів президентської сили. Тоді «Свобода» навіть зробила окрему заяву, аби Рудика більше не асоціювали з цією політичною силою.

Коли Рудик з’явився на перше засідання Верховної Ради нового скликання, його очікував неприємний сюрприз. Він склав присягу нардепа, однак голова апарату відмовився видавати йому депутатське посвідчення та картку для голосування, мотивуючи це оскарженням процедури голосування. Рудик стверджував, що він вже склав присягу, тож вступив у повноваження.

І от нарешті 29 жовтня ЦВК здійснила повторний підрахунок голосів на 21 виборчій дільниці 198-го округу, виявила несуттєві розбіжності і підписала відповідні протоколи.