Екс-секретар РНБОУ Данілов не коментує своє звільнення. Чи насправді винен у цьому китаєць Лі Хуей?

Президент Володимир Зеленський рішуче взявся за вирішення кадрового питання, — з минулого тижня він звільнив декількох топових чиновників, починаючи з секретаря Радбезу Олексія Данілова, свого першого помічника і давнього друга Сергія Шефіра та декількох заступників керівника власного Офісу (ОП). А потім пообіцяв, що епоха змін триватиме.

І дійсно, за інформацією джерел NV, відставками, що вже відбулись, Зеленський не обмежиться.

Проте якщо перестановки в уряді, про які раніше писав NV, провести зараз не так легко, враховуючи брак голосів під президентські ініціативи у парламенті, то перезавантажувати власне оточення очільнику держави ніхто не завадить.

«Всі кадрові питання наразі вирішуються двома людьми в цій країні - президентом і [керівником ОП Андрієм] Єрмаком: саме вони обговорюють і звільнення, і призначення», — не під запис пояснив редакції один з топових представників президентської фракції.

Аналогічну думку щодо нових кадрових ротацій має і політичний експерт Микола Давидюк.

«В Офісі Єрмака відбулось зачищення від людей голови попереднього Офісу [Андрія Богдана]. І вирішувались такі зміни одним-двома людьми. Зараз кадрові зміни вирішуються одним-двома людьми в цій країні», — прокоментував NV Давидюк.

Причини відставок різні, але їх об'єднує те, що жоден зі звільнених чиновників не був близьким до керівника ОП, навіть якщо мав хороші стосунки з президентом.

Данілов ніколи не був класичним представником президентської команди, просто після звільнення попереднього секретаря Радбезу Олександра Данілюка треба було терміново когось призначити. Як кажуть на умовах анонімності вже колишні члени команди президента, Данілова рекомендував інший екссекретар РНБО — колишній власник корпорації Індустріальний союз Донбасу Віталій Гайдук.

Данілов на посаді запам’ятався, перш за все, тим, що лобіював створення реєстру олігархів, в який так ніхто і не потрапив. А ще своїми різкими заявами. «В нього було дуже мало впливу, а він намагався створити образ, що цей вплив у нього є: ходив на ефіри, з кимось зустрічався. Але до нього в ОП ставились радше поблажливо, аніж з повагою», — зауважив співрозмовник редакції з оточення Зеленського.

І саме завдяки Данілову РНБО в якийсь момент перетворилось на орган, що виконує будь-які пропозиції президента.

Попри те, що звільнити його планували давно, останньою краплею став березневий виступ Данілова у Єдиному марафоні, коли він «перефразував» прізвище спецпредставника Китаю Лі Хуея. «Президент може довго терпіти, а потім прийняти рішення в один момент і дуже емоційно. Так і сталось з Даніловим», — вважає джерело в оточенні президента.

Проте Михайло Подоляк, радник керівника ОП, в ефірі Радіо Свобода заперечив, що Данілова звільнили саме через китайського топ-дипломата. «Ні, безумовно ні. Це дуже дрібно якось. Це неможливо», — запевнив представник Банкової.

NV звернувся до медіа-команди Данілова з проханням прокоментувати причини його звільнення, але там відповіли виданню, що екссекретар Радбезу не коментує цю тему.

Зрештою, президент відправив Данілова послом у Молдову, бо це «гарячий напрям», і там не потрібно знати англійську.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації