Можлива реінкарнація Михайла Папієва на Буковині, Або чому Олексій Кулеба може стати «чорним лебедем» для Руслана Запаранюка

Останнім часом у буковинському сегменті телеграм-каналів наполегливо поширюються чутки про те, що вже найближчим часом Буковина може отримати нового керівника Чернівецької обласної військової адміністрації. Пишуть, що великі шанси повернутися у крісло очільника області з'явилися у колишнього губернатора-регіонала часів Януковича Михайла Папієва.

На перший погляд, ці чутки більш як абсурдними назвати важко. Але це лише на перший погляд. Як не дивно, але ці розмови мають чималу долю правди. Принаймні те, що Михайло Миколайович точно фігурує серед ймовірних наступників Руслана Запаранюка підтвердили БукІнфо наші достовірні столичні джерела.

За нашою інформацією, крім «засвіченого» Папієва, на крісло керівника Чернівецької області претендують як мінімум ще четверо відомих політиків. Прізвищ поки називати не будемо, але натякнемо, що всі вони з місцевої політичної обойми.

Мова зараз про інше. Що ж стало причиною того, що Михайла Папієва знову виносять на буковинський політичний небосхил? Причина, насправді, лежить на поверхні. Щоб зацементувати в надійності нові повноваження Президента, конституційний строк яких минає у травні цього року, потрібно посилити в країні вплив на виконавчу гілку влади.

Як повідомляють джерела «Української правди», саме через це в Офісі президента задумали найближчим часом відставку Дениса Шмигаля з посади прем’єр-міністра (і, як мінімум, ще низку ключових міністрів), замінивши його на нинішнього главу Офісу президента Андрія Єрмака.

У Руслана Запаранюка насправді сьогодні чимало проблем і посада висить на волосині

У нинішній турбулентній Верховній раді, де так звана «монобільшість» зі «Слуг народу» й так рідко може нашкребти необхідні голоси для ключових голосувань, обрання прем’єром одіозного Андрія Єрмака, виглядає дуже туманною перспективою. І в Офісі президента це чудово розуміють. Вже не секрет, що наразі йде велика підкилимна договірна гра ОП за голоси з інших фракцій і груп парламенту, які можуть дати позитивний результат по цьому голосуванню. І серед цих голосів… все вірно – фракція колишніх регіоналів – «Опозиційної платформи – За життя».

Подейкують, що однією з «цукерок», які має отримати фракція екс-ОПЗЖ за потрібне голосування, стане посада очільника Буковини, на яке, звісно, претендує наш старий-знайомий Михайло Миколайович Папієв.

Втім, незважаючи на такі розклади, ми переконані, що повернення Папієва у такій якості на Буковину малоймовірне, хоча особисто для нього воно є дуже бажаним. Це просто підірве Буковину зсередини. Більшість буковинців пам’ятає, як під час Революції Гідності, Папієва величезний натовп протестувальників виганяв з Чернівецької ОВА і шарпав його за краватку.

Не зважаючи на це, питання відставки Руслана Запаранюка нікуди не дівається. Більше того, справді набуває все чіткіших обрисів.

Значне послаблення політичного впливу деяких колишніх політичних соратників Запаранюка на процеси у нашому регіоні та в столиці, а також тліючий конфлікт із теперішнім заступником керівника Офісу президента Олексієм Кулебою (не зійшлися у поглядах ще коли той очолював Київську ОВА), - підливає масла у політичний вогонь і додає теперішньому начальнику Чернівецької ОВА чималого головного болю.

Послаблює позиції Запаранюка тліючий конфлікт із теперішнім заступником керівника Офісу президента Олексієм Кулебою

А ще зі столиці лунають тривожні сигнали, що Запаранюк повністю запустив партійну роботу і не займається достатньо розкруткою «Слуги народу», після того, як очолив обласний осередок партії. З цього приводу Олена Шуляк нещодавно нібито закцентувала особливу увагу деяких однопартійців з Буковини.

Словом, антураж бурхливої діяльності обласної адміністрації та вмілий піар своєї роботи навряд чи врятує Руслана Васильовича від неприємностей, якщо буде прийнято принципове рішення на верху.

Втім, якщо йому все ж вдасться «вигребти» з цієї не простої для себе ситуації – будемо вважати, що він таки став політиком, а не просто банкіром, якого доля випадково занесла на владний олімп Буковини.

Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, БукІнфо (с)
Фото з архіву сайту та Української Вікіпедії.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації