Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Львівська бабачиха Маруся навіщувала прихід весни - синоптики солідарні (ВІДЕО)

  • 5711
ПАЛЬЦЕМ В НЕБО / 

Якою буде весна? Львівська бабачиха Маруся прогнозує погоду. Цю акцію проводять у місті вже 11-й рік поспіль. Водночас свої прогнози щодо настання нового сезону раніше напророкував харківський бабак Тимко ІІІ – гризун не побачив своєї тіні, коли його розбудили, тож це розтлумачили як ранню весну. А от що навіщувала його львівська колега, – розповіла кореспондент "
5 каналу" Марта Шикула.

Свято передбачення весни традиційно проходило у Львівському міському дитячому екологічному центрі. Зоологи кілька днів спостерігали за поведінкою двох бабаків. Цьогоріч віщувала 4-річна Маруся.

Місія тварини важлива, тому головна бабачиха Львова прокинулася напередодні. Що напророчити,– тварина довго не вагалася, і впродовж кількох днів активно висвистувала. Це означає тепло і прихід ранньої весни.

"Наразі, наскільки ми спостерігали не тільки за бабачихою нашою Марусею, а й за іншими тваринами… Схоже, що весна буде ранньою і настане приблизно через 4 тижні. Тобто в середині березня можна сподіватися на стійке тепло", – розповів директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Прихід ранньої весни підтвердили і у львівському гідрометеоцентрі. У березні температура повітря нижче 5 °С не опускатиметься. До слова, торік прихід весни збігся з синоптичними прогнозами Марусі.