Василь Гостюк: "А ви знаєте, що газопостачальні компанії мають платити громадам гроші за оренду їхніх газопроводів?"

#ПРОПОЗИЦІЯ ТАКА! /

А ви знаєте, що газопостачальні компанії мають платити громадам гроші за оренду їхніх газопроводів? І для цього не треба приймати якісь додаткові закони, головне - ініціатива!

Якщо газогін будували за кошти людей, а так було у більшості сіл і селищ, то це колективна власність і монополісти не можуть просто так безкоштовно ними користуватись, а потім виставляти людям захмарні платіжки за транспортування газу, - написав у Фейсбук екс-заступник голови ОДА і депутат обласної ради 7-го скликання Василь Гостюк.

«Свого часу, люди, щоб завести газ у свої села, об’єднувались у кооперативи і за власні кошти будували газогони. Зараз держава запровадила плату за транспортування газу і люди вимушені платити. Але громади можуть змусити олігархів, яким належать газопостачальні компанії, платити за використання їхнього майна, а гроші, які від цього отримують, спрямувати на підтримку соціально незахищених людей і на розвиток», - зазначає Василь Гостюк.

До речі!

Україна є найбіднішою країною Європи за розміром ВВП на душу населення з 2014 року, сьомий рік поспіль - Міжнародний валютний фонд.

Проте, маємо найбільшу ціну на газ серед сусідніх країн. Так, в Молдові ціна для побутових споживачів складає 7,54 грн./м.куб. за поточним курсом. Молдова як і ми споживає російський газ, імпортуючи весь обсяг через Україну.

Ціна в Білорусі - 4,63 грн./м.куб. Причому в Білорусі ВВП на душу населення вдвічі більше за український.

Ціна газу в січні в Чернівцях - 12,67 грн./м.куб. (ТОВ "Чернівцігаз збут"+ ПАТ "Чернівцігаз"). Всім нарахують по повній! Це офіційно від Мінфіну  Не вірте балачкам про зниження вартості в лютому, жодного документа про це до цих пір не існує!

І ще, пригадайте пафосні переможні реляції держави в особі «Нафтогазу» про «рекордні» запаси газу в 2020 році.

Цитата:

«27 липня 2020 року рівень наповнення українських ПСГ досяг 21,8 млрд куб. м.Саме таким був активний обсяг газу в підземних газосховищах минулого року на кінець сезону закачування у листопаді. Цього року цей рівень досягнуто на 100 днів раніше.

Станом на 1 серпня 2019 року в підземних сховищах зберігалося 15,9 млрд куб. м блакитного палива. Цьогорічні показники закачування газу є рекордними для вітчизняних ПСГ. ...

За таких результатів цей сезон закачування стане найпродуктивнішим за всю історію українських газосховищ.»

Суцільні рекорди і перемоги! Причому за інфою Мінфіну тоді в липні 2020 року ціна на газ була 2,97 грн./м.куб.

Так якого ... зараз ми маємо платити 12,67 грн./м.куб.?!

Не вірте казковим історіям про ціну на якихось європейських хабах, ми маємо достатній власний видобуток і унікальні величезні сховища для повного забезпечення населення побутовим газом!!!


Коментарі:
Більше новин по темі: