На Майдані та у Чернівцях мітингували за демобілізацію “півторарічників”

Більше сотні людей влаштували мітинг на Майдані Незалежності в Києві з вимогою встановлення термінів демобілізації військовослужбовців. Родичі військових збирали підписи для Ставки верховного головнокомандувача з вимогою запровадити можливість демобілізації військовослужбовців, які на фронті понад 18 місяців.

Про це в неділю, 12 листопада, повідомляє “Громадське”.

Подібна акція пройшла у Чернівцях під стінами Ратуші, на яку прийшли близько 40-50 представників родин військовослужбовців: родичів, дружин та дітей.

Учасники скандували: “Вимагаємо термінів демобілізації”, “Настав час інших” тощо.

Фото Телеграм-каналу "Хороші Чернівці"

Переважно учасниками акції були дружини й матері військовослужбовців, які на фронті з початку повномасштабного вторгнення РФ.

“Мені 8-річна донька ставить запитання: “Мамо, а чому мій тато 20 місяців на війні, а тато моїх подружок удома? А коли тато зможе повернутись?” А що я можу сказати?” — розповіла киянка Інна. Її донька тримала плакат “Моя черга обіймати тата”.

Фото "Громадське"

На мітингу був присутній військовослужбовець із позивним “Грізлі”, який втратив обидві ноги внаслідок важкого поранення у червні цього року.

“Моя позиція полягає в тому, що хлопцям треба відпочивати. І ми дали дуже тривалий час, щоб підготувались інші. Хлопці вже не можуть працювати, є бригади, яких не змінюють постійно, є бригади, яких не відпускають у відпустки. У мене також воює брат. Тобто мають бути терміни, щоб хлопці розуміли, що за цей термін вони мають зробити все”, — розповів він.

Подібні мітинги, об’єднані спільним закликом, відбулися також у Дніпрі, Хмельницькому, Тернополі, Львові, Чернівцях та інших містах України.

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт про демобілізацію тих, хто після 24 лютого 2022 року вже служить та воює більш як півтора року. Військові неофіційно пояснюють, що звільнити призваних наразі немає змоги через їхню залученість до виконання бойових завдань та – головне – відсутність необхідної заміни (зараз мобілізація відбувається значно гірше, ніж торік).


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації