У Чернівцях під Ратушею протестували через карантинні обмеження. Сесія міськради дозволила роботу шкіл, дитсадків, ринків та ТРЦ "в червоній зоні" (ФОТО+ВІДЕО)

ПРОТЕСТ /

У Чернівцях, сьогодні, на Центральній площі зібралися мешканці міста на мирну акцію протесту. Пікетувальники висловлюють обурення через рішення уряду щодо посилення карантинних обмежень у місті після того, як Чернівці потрапили до “червоної” зони.

Тисячі чернівчан вийшли відстояти своє право на працю і навіть автомобілі, що проїжджають Центральною площею, сигналять на підтримку протестувальників, - повідомляє Чернівці-Онлайн.

Як повідомляє МБ, учасники акції протесту тримають в руках плакати "Чим Чернівці гірші за Тернопіль, Луцьк, Львів?", "Дайте змогу дітям навчатися", "Ми хочемо займатися спортом", "Хто буде платити комунальні послуги?" тощо.

На пікеті зібралися фотографи, музиканти, представники ресторанного бізнесу, підприємці з Калинівського ринку. У своїх виступах на сходах міськради вони розповіли про складнощі, які у них виникли під час попереднього посилення карантинних обмежень у Чернівецькій області навесні цього року.

"Ми зібралися, щоб захистити наше конституційне право на працю. Ми мусимо показати свої рішучі дії – що ми будемо захищатися. І сьогодні від того, як депутати проголосують, залежить доля підприємців Калинівського ринку", – сказав представник Калинівського ринку Василь Шкробанець.

Співвласник фаст-фуд-закладу Дмитро Лукенчук зауважив, що влада посилила карантинні обмеження, не зважаючи на те, що нині бізнесу важко розвиватися й виживати.

"Сьогодні в "червоній" карантинній зоні, до якої нас віднесли, жоден з орендодавців не скаже підприємцям: "Добре, якщо "червона" зона, то не потрібно платити за оренду". У нас працівники не всі з міста. Деякі з них знімають квартири. Жоден власник квартири не скаже їм, що не братиме гроші за винаймання житла. Жоден з банків не скаже підприємцям: "Давайте, не будете платити за кредити, бо ви в карантинній зоні", – сказав підприємець.

До мітингувальників вийшов Василь Продан, в.о. чернівецького міського голови. Він запевнив, що на сесії депутати приймуть таке ж рішення, як у Самборі, Тернополі та Львові.

“Я на 99,9 відсотків переконаний, що депутатський корпус зараз проголосує рішення, щоб зняти всі карантинні обмеження”, – додав чиновник.

Нагадаємо, минулого тижня через несприятливу ситуацію із поширенням коронавірусної хвороби, Чернівці, Кіцманський та Заставнівський райони рішенням уряду внесли до “червоної” карантинної зони, в якій діють обмеження на роботу громадського транспорту, закладів освіти й ресторанів.

У Ратуші дозволили роботу шкіл, дитсадків, ринків та ТРЦ: рішення сесії міської ради

На сесії Чернівецької міської ради розглядали єдине питання - про епідемічну ситуацію в Чернівцях. Сьогодні, 25 серпня, депутати Чернівецької міської ради зібралися на позачергове засідання сесії Чернівецької міської ради. У цей час під стінами Ратуші тисячі чернівчан зібралися на мирний мітинг, аби відстояти своє право на гідне існування і працю, закріплені Конституцією України, пише ІА АСС.

Представники ринків, ресторанів, перукарських салонів також виступили на сесії. Єдине питання позачергової сесії – «Про епідемічну ситуацію у Чернівцях». Представниця підприємців Яна Брус зачитала звернення до депутатів міської ради з проханням дозволити їм працювати та забезпечити роботу громадського транспорту.

Після виступів активістів та депутатів, сесія міської ради прийняла рішення дозволити:

- роботу громадського транспорту в режимі спеціальних перевезень;

- роботу суб`єктів господарювання (торгівлі, побутових послуг, ринків, торгових комплексів, кінотеатрів, спортивних залів тощо) за умови дотримання протиепідемічних заходів;

- роботу закладів громадського харчування, за умови присутності в залі не більше 20 чоловік, але не менше, ніж 10 м2 залу на 1 людину;

- дошкільних навчальних закладів і закладів загальної освіти за умов дотримання рекомендацій державного санітарного лікаря України. Управлінню освіти доручили невідкладно підготувати проект рішення про відновлення роботи і садочків, і шкіл, прописати всі протиепідемічні заходи, яких необхідно дотримуватися для того, щоб наші діти були в безпеці.

Заборонити роботу: - розважальних закладів, зон в межах торгових центрів;

- проведення масових заходів з кількістю учасників з кількістю більше 20 чоловік у закритому приміщенні.

Органам національної поліції депутати рекомендували не вчиняти дій щодо притягнення до відповідальності суб`єктів господарювання, які діятимуть у відповідності до даного рішення.

Проект рішення підтримав 31 депутат. Люди, які вийшли на мітинг під стіни Ратуші, аплодували прийнятому рішенню.

Нагадуємо, у Чернівцях, Заставнівському та Кіцманському районах, які 20 серпня Державна комісія з ТЕБ та НС віднесла до червоної карантинної зони, обмежать роботу громадського транспорту, приміського та міжміського сполучення, закладів культури, громадського харчування, ТРЦ, фітнес-центрів та інших установ масового скупчення людей. Від учора, 24 серпня, маршрутки і тролейбуси у Чернівцях призупинили роботу. Водночас, за рішенням зборів підприємці Калинівського ринку вирішили продовжувати роботу у звичайному режимі, а на сесії міської ради вирішать, чи обмежувати рух громадського транспорту у Чернівцях.

Фото Чернівці-Онлайн


Коментарі:
Більше новин по темі: