У Чернівцях на Центральній площі проводять акцію на підтримку української мови (ФОТО)

РУКИ ГЕТЬ ВІД МОВИ! /

У Чернівцях на Центральній площі зібралося близько пів сотні людей, які вийшли на підтримку української мови та проти так званого «мовного» законопроєкту народного депутата від фракції «Слуга народу» Максима Бужанського. Також присутні представники товариства «Просвіта» і політичних партій «Демократична сокира» та «Європейська солідарність».  Люди тримають у руках синьо-жовті прапори та плакати із гаслами на підтримку української мови.

Під час виступів учасники акції засудили законопроєкт нардепа Максима Бужанського як такий, що загрожує існуванню української мови, як єдиної державної мови у нашій країні, - пише ІА АСС.

Як передає molbuk.ua з місця події, учасники зібрання обурені законопроектом нардепа Максима Бужанського, який, за їхніми словами, руйнує національні здобутки Революції гідності.

Депутат Чернівецької міськради Василь Максимюк зачитав звернення, що було ухвалене раніше обранцями міськради, які виступили проти нападків на українську мову.

"Ці люди, які хочуть прийняти такий закон, їм не місце у ВР! Після сьогоднішньої сесії в мене було багато дзвінків. Люди дякували, що ми проголосували проти цього закону, в тому числі це були і російськомовні громадяни. Діти повинні вивчати українську мову, бо вони – майбутнє нашої держави"- повідомив Максимюк.

На захист української мови стала і доцентка ЧНУ Лариса Бережан.

"Мова - це наш щит, який нас захищає. Тому її потрібно берегти, тому що це атрибут нашої держави, її потрібно вивчати і вдосконалювати. Коли я йшла сюди, міркувала: в далекі 30-ті все починалося з мови, з церкви, а закінчилося голодом. Депутата Бужанського підкинула нам країна, з якою у нас війна. Це – битва за мову! Депутати зроблять велике зло, якщо проголосують за цей закон" - сказала Бережан у своєму зверненні.

«Бужанського нам підкинула Росія»: у Чернівцях жителі вийшли на акцію на підтримку української мови

Як відомо, 16 травня 2019 року було оприлюднено закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. В цьому законі йдеться про те, що саме українська мова є державною. Дія закону не поширюється на проведення релігійних обрядів і побутове спілкування.

Венеціанська комісія рекомендує Україні переглянути мовний закон, оскільки “вкрай важливо домогтися балансу між зміцненням української мови та захистом мовних прав меншин”.

Нардеп від “Слуги народу” Максим Бужанський вважає, що цей закон “спрямований на дискримінацію носіїв інших мов”, передусім російськомовних. 10 грудня Бужанський повідомив, що вніс до Парламенту законопроєкт про визнання закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” таким, що втратив силу.

Раніше нардепи фракції “Слуги народу” виступили із заявою проти законопроєкту свого колеги Максима Бужанського про скасування обов’язкового переходу шкіл на навчання українською мовою.

Пізніше стало відомо, що цей законопроект не будуть розглядати у четвер, 16 липня.

За матеріалами: ІА АСС та МБ


Коментарі:
Більше новин по темі: