Працівники санаторіїв у Садгорі, Красноїльську та психлікарні Чернівців пікетують ОДА (ДОДАНО ВІДЕО)

ЛЮДИ ХОЧУТЬ СПРАВЕДЛИВОСТІ /

У Чернівцях під стінами Чернівецької обласної державної адміністрації відбувається мітинг колишніх працівників ліквідованих протитуберкульозних санаторіїв «Садгора» та «Красноїльськ». Про це повідомляє кореспондент ІА АСС.

На мітинг прийшли близько пів сотні людей. Вони вимагають у влади зупинити ліквідацію їхніх закладів. «Від 14 квітня усі працівники нашого санаторію опинилися без роботи. Фактично під час карантину нас змусили ставати на біржу праці. Адже жодної іншої роботи нам не запропонували.

Сьогодні ми проводимо попереджувальну акцію для нашої влади, щоб вони нас почули. І почули президента Зеленського, який казав, що реорганізовані медзаклади не повинні закривати. Також у нас є рішення суду, який визнав незаконним ліквідацію нашого санаторію і його потрібно виконувати», - сказала працівниця санаторію «Садгора» Тетяна Чобан.

До мітингувальників вийшов перший заступник голови Чернівецької ОДА Богдан Ковалюк. Він намагався пояснити людям ситуацію із ліквідованими закладами та запросив активістів у приміщення ОДА. Там із кількома активістами спілкувався голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, який запросив їх до свого кабінету. Журналістів усередину не запустили.

Також сьогодні Чернівецьку обласну адміністрацію пікетували освітяни, які вимагали відставки новопризначеного керівника Міністерства освіти і науки Сергія Шкарлета.

Нагадаємо, 4 лютого, на сесії Чернівецької обласної ради депутати підтримали рішення про ліквідацію обласної комунальної установи «Дитячий санаторій «Щербинці», протитуберкульозного санаторію «Красноїльськ» СТМО «Фтизіатрія», «Обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Садгора». Тоді медики зібрали пресконференцію, аби розповісти, де лікуватимуть хворих на туберкульоз дітей після закриття санаторію «Садгора». Фахівці наголосили, що хворі не залишаться без медичної допомоги, адже санаторій передбачав оздоровлення, а лікувальні послуги надають спеціалізовані відділення і диспансери.

Сьогодні ж, 30 червня о 14.00 год. відбудеться брифінг щодо використання будівель та території колишнього санаторію «Садгора».

Як повідомляє Чернівецька ОДА, спікери заходу: Наталія Гусак – заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації; Іларій Мінтянський – директор Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА; Олег Чорний – директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА; Анатолій Хомік – директор Чернівецького обласного центру соціально-психологічної допомоги; Жанна Янчук – директорка Центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

Під час пресконференції йтиметься про ситуацію, що склалася навколо колишнього санаторію «Садгора». Спікери розкажуть, як використовуватимуться території та будівлі закладу, а також про соціальні послуги, які він надаватиме буковинцям.

Фото ІА АСС


Коментарі:
Більше новин по темі: