Аваков звітує в Раді: у центрі Києва проходять масштабні протести за відставку очільника МВС (ВІДЕО)

ПРОТЕСТИ /

У п’ятницю, 5 червня, в центрі Києва проводять відразу кілька акцій протесту з вимогою відправити у відставку главу МВС України Арсена Авакова.

Сьогодні Аваков виступає у Верховній Раді на традиційній для п’ятниці годині запитань до уряду. Міністр внутрішніх справ відзвітує про роботу МВС «у сфері боротьби з організованою злочинністю, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки». Депутати вирішили покликати Авакова в Раду після кількох гучних інцидентів — резонансної перестрілки в Броварах та поліцейського свавілля в Кагарлику Київської області, де правоохоронці зґвалтували жінку і катували затриманих.

Сам Аваков напередодні заявив, що «випадки катувань і нелюдського поводження існують у поліції будь-якої країни світу». «Однак ознакою здоров’я системи є реагування на такі випадки, вжиття заходів для покарання винних у повній мірі закону», — вважає міністр.

Одна з акцій за відставку Авакова проходить 5 червня біля стін Верховної Ради — раніше її анонсувала партія Голос, парламентська фракція якої збирала підписи за відставку Авакова. Ця демонстрація проходить під гаслом «Непокаране зло вбиває. Аваков має піти».

«Має настати неминуча відповідальність за те, що злочинці в погонах катують і ґвалтують людей. Міністр Аваков пережив вже 4 уряди, йому не страшні перезавантаження всього Кабінету міністрів. Ми маємо домогтися, щоб він пішов з посади», — заявили раніше в партії Голос.

Крім того, аналогічні акції біля стін парламенту одночасно з Голосом проводять також Правий сектор і рух Геть Авакова.

Ще одна акція з вимогою звільнити очільника МВС проходить під стінами Кабінету міністрів. Протест Проти поліцейського свавілля в Україні організували KyivPride та Центр громадянських свобод.

Правий сектор також закликав своїх активістів вийти на мітинги проти Авакова під стіни обласних адміністрацій у своїх регіонах. 4 червня акція за відставку глави МВС відбулася в Одесі - її організували місцеві громадські активісти під гаслом Я задихаюся у своїй країні.

У поліції Києва очікують, що всі ці акції зберуть у центрі столиці близько 1 тис. учасників. Там також заявили, що готуються «до різних сценаріїв» подій.


Коментарі:
Більше новин по темі: