Рада не змогла призначити Юрія Вітренка першим віце-прем'єром і головою Міненерго. Голосування провалили

КАДРОВЕ ПИТАННЯ /

Верховна Рада не змогла призначити колишнього виконавчого директора НАК Нафтогаз України Юрія Вітренка першим віце-прем'єр-міністром — міністром енергетики України, оскільки голосів не вистачило.

За проголосувало 186 депутатів при 226 необхідних. Його кандидатуру підтримали 153 депутатів від Слуги народу, 18 — від групи За майбутнє, 12 — від Довіри та троє позафракційних.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ході засідання парламенту заявив, що у Вітренка є «глибоке розуміння енергетичного сектору України, необхідне для завершення його успішної трансформації».

«Для цього в тому числі й потрібен мандат першого віце-прем'єр-міністра», — додав очільник уряду.

Вітренко сказав депутатам, що «в своїй кар'єрі менеджера доводив раціональність і корисність сталого розвитку, який якраз базується на рівних правилах гри замість преференцій і якихось короткочасних переваг».

Відповідаючи на запитання про перспективи зниження тарифів на газ, він заявив, що бачить «певні резерви для зниження в ринковий спосіб в повній відповідності до міжнародних зобов’язань України, зокрема щодо приєднання до Енергетичного співтовариства, можливість знизити оптову ціну на газ». На думку Вітренка, для цього потрібно збільшувати видобуток власного газу та впроваджувати заходи з енергоефективності. Також необхідно, щоб ціноутворення відбувалося за принципом хаб мінус, а не хаб плюс, додав він.

«Для цього необхідно тиснути на Газпром, щоб він припинив зловживати своїм домінуючим ставновищем на ринку», — сказав Вітренко.

Раніше сьогодні профільний комітет проголосував проти його призначення першим віце-прем'єр-міністром — міністром енергетики України. В ході засідання комітету Вітренку, зокрема, довелося виправдовуватися з приводу другої частини премії за перемогу над Газпромом у Стокгольмському арбітражі. Вчора ЗМІ повідомляли, що йому виплатять $4 млн. Вітренко заявив, що угода про врегулювання з Нафтогазом передбачає, що він замість грошей він отримає довгострокові гривневі облігації.


Коментарі:
Більше новин по темі: