Депутат Мазурашу про свій законопроект заборонити продавати алкоголь і тютюн в супермаркетах: "це захистить населення і зекономить гроші бюджету"

Депутат ВРУ, серед яких і депутат з Буковини Георгій Мазурашу, зареєстрували законопроєкт, який передбачає заборону продавати алкоголь і тютюн в супермаркетах. Автори переконані, це захистить населення і зекономить гроші бюджету.

У документі вказано, що така продукція повинна продаватися в спеціальних точках. Про це в ефірі 24 каналу розповів ініціатор законопроєкту, депутат від "Слуги народу" Георгій Мазурашу.

За його словами, наразі довкола цієї ініціативи почалися ширитися маніпуляції. Мовляв, якщо віддалити алкоголь і тютюн від населення, то буде менше надходження в бюджет. “Це не так. Ба більше, в перспективі це нам зекономить бюджет”, – наголосив депутат.

Він пояснив, дотримання здорового способу життя дозволяє економити гроші на медицині, видатки на яку є серйозною статтею в Державному бюджеті. Відтак через ухвалення цього законопроєкту можна серйозно сприяти оздоровленню нації. У майбутньому це нібито призведе до позитивних змін у головному кошторисі країни.

"Немає нічого страшного для бізнесу і для бюджету. Якщо на якийсь відсоток громадяни будуть менше споживати алкоголь та тютюн, то ці гроші вкладуть у щось інше – наприклад, продукти чи одяг", – відзначив Мазурашу.

Частина громадян буде незадоволеною законопроєктом, – каже Мазурашу. "Слуга народу" прогнозує, що частина українців будуть незадоволені реалізацією такої ініціативи. Втім вважає, що нардепам потрібно набиратися політичної волі і проводити непопулярні зміни, які можуть викликати якесь невдоволення.

Він не зміг відповісти, наскільки законодавчо законопроєкт матиме достатню підтримку в парламенті. Адже деякі політики вже називають його "лобовою атакою на продаж алкогольної і тютюнової продукції".

Прогнозують, що відповідні мережі, власники великих супермаркетів будуть протидіяти серйозно цьому. “Може бути. Поборемося”,
– зауважив депутат.

Мазурашу розповів про закон про заборону продажу алкоголю і тютюну в супермаркетах:


Депутати хочуть заборонити продаж алкоголь і сигарет у супермаркетах

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5805, який пропонує заборонити в супермаркетах продавати алкогольні і тютюнові вироби. Щоб придбати їх, українцям доведеться піти в спеціальні торгові точки.
Також народні обранці хочуть заборонити продаж електронних сигарет та рідин, які в них використовуються.
За порушення заборони передбачено штраф у розмірі 23 790 гривень.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації