Чернівецькі студенти вийдуть на тиху акцію проти безкарності за вбивства на Майдані

НІЩО НЕ ЗАБУТО /

20 лютого о 12:30 у Чернівцях на Центральній площі відбудеться тиха акція протесту «Чому винні у вбивствах на Майдані не покарані?». Акцію анонсувала організація «Українські студенти за свободу» на своїй Фейсбук-сторінці.

Акція має на меті привернути увагу влади та громадськості, що винні у вбивствах мирних демонстрантів на Майдані досі не покарані.

20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у центрі Києва вбили 48 людей. За час розслідування цієї справи про підозру повідомили 26 колишнім співробітникам «Беркута».

Ще в перший рік після «Революції гідності» 21 колишній «беркутівець» залишив Україну. Росія неодноразово відмовляла в їхній екстрадиції, пояснюючи це тим, що вони отримали російське громадянство. Саме тому п’ять бійців «Чорної роти» були цінними для слідства.

В останні місяці 2019 року частина матеріалів справи зникла. А генпрокурор раптово відсторонив від роботи прокурорів, які займалися справою кілька років. Громадськість переконана, що генпрокурор Руслан Рябошапка, який видав таке розпорядження, діяв протизаконно.

Ексбійців спецпідрозділу "Беркут", яких звинувачували у розстрілах на Майдані, обміняли наприкінці 2019 року на українців, утримуваних в "ДНР" і "ЛНР".

Акцію організовує чернівецький осередок громадської організації «Українські студенти за свободу».


Коментарі:
Більше новин по темі: