Навчальний рік в університетах хочуть почати раніше: що відомо

В Україні можуть змінити дату початку нового навчального року в університетах та інших закладах вищої освіти в умовах воєнного стану. Йдеться про старт навчання замість традиційного 1 вересня на місяць раніше, пише РБК-Україна.

Про це передали в прес-службі Профспілки працівників освіти та науки України.

Коли саме може початися навчання у вишах

В ході засідання Спілки ректорів закладів вищої освіти України в змішаному форматі були підбиті підсумки 2021/2022 навчального року, обговорили особливості вступної кампанії цього року, а також питання щодо наступного навчального року.

Так, була озвучена ініціатива змістити початок нового навчання студентів у вищих навчальних закладах на 1 серпня.

Навіщо це потрібно

Як зазначили учасники зустрічі, під час війни можлива економія коштів в опалювальний сезон, тому можна перенести початку навчального року на початок серпня.

Також на засіданні відзначили питання безпеки навчання, оскільки рішення про форми проведення занять будуть приймати навчальні заклади, при наявності укриттів.

Розширене засідання провели 15 червня в Київському національному університеті технологій. У ньому взяв участь міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, а головував очільник Спілки ректорів України Петро Куліков

Нагадаємо, що в Україні змінюють тривалість навчального року та кількість учнів у класах під час воєнного стану. Так, наприкінці травня у Верховній Раді підтримали відповідний законопроект №7325 у першому читанні.

Також ми писали, що нещодавно у МОН України пояснили, чи підуть учні до школи з 1 вересня. Навчання в школах з 1 вересня можуть розпочати і в очному режимі. Але йдеться лише про ті регіони, де цьому дозволятиме безпекова ситуація.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заступника міністра освіти та науки України Андрія Вітренка в ефірі телемарафону.

"Ми маємо стриманий оптимізм і хочемо, щоб з 1-го вересня діти пішли офлайн до школи. Але, я наголошую, лише там, де дозволяє безпекова ситуація. Тобто там, де розриваються бомби, звичайно, навчання не буде", - пояснив Вітренко.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації