Директорка Чернівецької гімназії №5 Віра Сопетик подала до суду на міське управління освіти

Директорка Чернівецької гімназії №5 Віра Сопетик, якій управління освіти міськради оголосило догану за інцидент із поліцейською у навчальному закладі, подала до суду. Вона прагне скасуванння наказу управління освіти щодо оголошення їй догани.

Про це повідомила керівниця управління освіти міськради Ірина Ткачук, пише molbuk.ua

"Думали, що історія з гімназією 5 завершена? Ні, є продовження. До того ж досить неочікуване.

Мабуть, усі пам'ятають ганебну ситуацію з булінгом дітей у гімназії №5. Тоді працівниця поліції вирішила "повиховувати" учнів 5А, 5Б, 8Б класів у присутності класних керівників, педагогів та директорки гімназії Сопетик Віри Іванівни. Співробітниця поліції погрожувала дітям та залякувала їх, принижувала їх гідність, про що свідчить аудіозапис.

Директорка була не тільки свідком виховного процесу, але і його безпосередньою учасницею. Реагуючи на численні скарги батьків, зважаючи на те, що директорка не перешкодила порушенню прав дітей, управління освіти оголосило їй догану за порушення прав дітей, допущення приниження їхніх честі та гідності.

Директорка не визнала своєї вини. Ба більше, вчора, 17 квітня, я дізналася, що пані Сопетик подала до суду, щоби скасувати наказ управління освіти про оголошення їй догани. Тобто людина не лише не визнала своєї провини, а ще й усіма силами прагне залишитися невинною у власній безвідповідальності.

Хочу запевнити, що управління завжди стоятиме на захисті прав справжніх педагогів, батьків та дітей. Винятків не буде. Маємо створити гідні умови для роботи кожного вчителя та безпечне освітнє середовище для наших дітей", - розповіла Ірина Ткачук у відео.

Що відомо

На початку березня у Чернівецькій гімназії №5 поліцейська змушувала учнів присідати. Тоді ж батьки звернулися до правоохоронців.

Водночас директорка гімназії пояснювала, що поведінка учнів була неприпустимою, тому за допомогою звернулися до поліції.

У мережі опублікували аудіозапис розмови поліцейської з учнями. На записі чутно, як дітей змушують присідати та ставати у планку. Дівчинку, яка відмовилася це робити, вигнали із класу.

Відтак директорці гімназії оголосили догану.

Уповноважений ВРУ із прав людини Дмитро Лубінець пообіцяв, що буде стежити за результатами розслідування інциденту в Чернівецькій гімназії №5, де батьки поскаржилися на дії поліцейської відносно школярів.

Раніше БукІнфо повідомляв подробиці гучного скандалу в Чернівецькій гімназії №5.

6 березня у місцевих пабліках оприлюднили допис, в якому користувачі повідомляли, що під час бесіди на тему поведінки у школі представниця ювенальної поліції кричала на дітей, а також погрожувала їм.

Згодом також оприлюднили аудіозапис частини бесіди. На ньому чути, як ймовірно поліцейська кричала на одну з учениць й змушувала її присідати, бо дівчина "не знає, що таке додаток". Коли дівчина відмовилася присідати через біль у ногах, жінка сказала їй після уроків зайти до кабінету з батьками.

Також на записі чути, як жінка кричить на дітей через розпущене волосся, кажучи: "Ви мене як побачили, одразу треба було завʼязувати "патли". А також критикувала одяг й казала: "Будете присідати всі мільйон разів".

"Якщо до вас не доходить через слово, коли вас просять, то дійде через біль у руках і ногах. У нас територія велика, прибирати є за ким", – чути на записі.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації