Команда з Чернівців  «Зігріймо Україну» стала переможцем Національного конкурсу на кращу учнівську JA-компанію 2023 року

За рішенням журі команда Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу стала переможцем Національного конкурсу і у липні представлятиме Україну на європейському фестивалі молодіжного підприємництва у Туреччині. Ще одна команда з Буковини - Tea&GO посіла третє місце

26 травня у Львові, у Національному університеті імені Івана Франка відбулася надзвичайно важлива подія в житті понад 300 учнів 36 закладів професійно-технічної освіти та профільних коледжів Львівської та Чернівецької областей, а також їхніх викладачів та бізнес-менторів.

Створені в межах програми «Компанія» від Junior Achievement 40 учнівських міні-компаній йшли до цього дня довгих 8 місяців. Від обговорення зі своїми менторами перших бізнес-ідей до створення учнівських міні-компаній, налагодження виробництва товарів та надання послуг, їх реклами у соціальних мережах та організації логістичних ланцюжків доставки своїх товарів покупцям, а також набуття досвіду публічних продаж під час ярмарок молодіжного підприємництва.

Щоб здобути єдину путівку на європейський фестиваль молодіжного підприємництва Gen-E у Стамбулі сьогодні їм належало сконцентрувати весь здобутий за вісім місяців досвід підприємництва та комунікації і максимально яскраво та переконливо розповісти про свій бізнес-проєкт та здобутки своїх міні-компаній.

Авторитетному журі, до складу якого увійшли відомі в Україні успішні підприємці та керівники департаментів освіти і науки Львівщини та Буковини належало оцінити бізнес-ідею кожної учнівської міні-компанії, як вдалося її реалізувати, яку продукцію виготовляють молоді підприємці, як просувають її на ринок, чи мають успішні продажі та наскільки переконливо презентують журі свій бізнес-проєкт.

Журі Національного конкурсу визначило переможця і призерів Національного конкурсу на кращу учнівську JA-компанію року.

Перше місце і звання кращої учнівської JA-компанії 2023 року здобула команда «Зігріймо Україну» Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу. З бізнес-проєктом створення портативних турбопічок ця міні-компанія у липні представлятиме Україну на європейському фестивалі молодіжного підприємництва в Туреччині та боротиметься за його нагороди.

Друге місце здобула команда NOVIA з Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова. На конкурсі вони презентували ідею змінного вишиваного мерчу. На розвиток цього проєкту Львівська ОВА вручила команді сертифікат на 70 тисяч гривень.

Третє місце посіла команда Tea&GO Чернівецького професійного ліцею сфери послуг з бізнес-ідеєю швидкого чаю у паперових склянках, які уже містять мембрану з чаєм.

Усі інші учасники отримали подяки та призи від партнерів конкурсу, а приємною несподіванкою для решти команд стало рішення організаторів нагородити кращі міні-компанії у окремих номінаціях. Зокрема, у номінації «Медіа-прорив» перемогу здобула міні-компанія «Knick Knack» із Сокирянського вищого професійного училища з бізнес-проєктом розробки та виготовлення прикрас з натурального каміння, що доповнює образ людини унікальністю та незвичним шармом.

- За вісім місяців участі у програмі «Компанія» учні з профтехів Львівщини та Буковини надвичайно виросли професійно і ментально. Вони стали більш впевненими в собі і в тій справі, які присвячують свої сили та розум. А головне вони почали думати і діяти як підприємці. Впевнений, що саме така молодь потрібна для відбудови та розквіту України, - говорить директор з розвитку ГО «Junior Achievement Ukraine» Андрій Турак.

Варто нагадати, що у вересні 2022 року 36 закладів професійно-технічної освіти та профільних коледжів Львівської та Чернівецької областей долучилися до програми «Компанія» від ГО «Junior Achievement Ukraine», що є частиною всесвітньо відомої громадської організації JA Worldwide, яка понад 100 років займається розвитком підприємницьких навичок молоді, її фінансової грамотності, а також підготовкою учнів до ринку праці. На базі цих закладів було створено 40 учнівських міні-компанії, які взяли участь у Національному відборі.

Проект фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Фото: Роксолана Труш


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації