У Чернівцях презентували документальний науково-пізнавальний фільм про митрополита Євгена Гакмана.
У Чернівцях презентували документальний науково-пізнавальний фільм про митрополита Євгена Гакмана, покриканий відкрити постать видатного діяча якомога ширшому колу людей і розповісти про значення його великої роботи. Стрічка з циклу «Великі буковинці» триває 37 хвилин, але дуже яскраво та влучно розповідає про життя та діяльність митрополита.
Як повідомляє Чернівецька обласна рада, ініціаторкою її створення стала начальниця Управління державної служби якості освіти у Чернівецькій області, депутатка обласної ради Оксана Палійчук.
«Євген Гакман був великим наставником для українців Буковини у XIX столітті. Саме він став першопочатківцем пробудження до національно-культурного життя. Його діяльність була настільки багатоаспектною, що сьогодні важко уявити, як одна людина могла стільки зробити. – каже Оксана Палійчук.
– Він очолював єпархію, але дуже багато уваги приділяв розвитку освіти. Євген Гакман переконав цісаря, що саме у Чернівцях має бути університет, яким ми сьогодні пишаємося, адже тоді на це претендували 7 європейських міст. Він викупив землю і відповідав за будівництво семикласної православної школи, нині це Чернівецький ліцей №16. Завдяки Гакману ми маємо собори Святого Духа та Святої Параскеви Сербської».
Крім того, він започаткував перше українське культурно-просвітницьке товариство «Руська бесіда». Митрополит також запрошував у Чернівці вчителів музики з інших країн, щоб у місті запрацювали перші музичні школи. Він підтримував талановиту молодь, дбав про стипендії для кращих студентів і відправляв їх вчитися до Відня. Крім того, Євген Гакман був великим благодійником, фінансував будівництво церков і прихистку для літніх людей.
Як зазначають творці стрічки, особливо цікавою вона буде освітянам, діячам культури та учням. Адже розрахована першочергово саме на цю аудиторію. Однак головна мета створення фільму – зробити постать Митрополита Євгена Гакмана ближчою кожному буковинцеві і його прикладом мотивувати людей вірити й працювати навіть у найважчі часи.
У заході взяли участь депутати Чернівецької обласної ради: Оксана Палійчук, Володимир Мороз, Олександр Шкурідін, Сергій Добржанський.
Переглянути стрічку можна у ютубі:
-
Відкриття Пластового року в Чернівцях стало справжнім святом для понад сотні учасників. Фоторепортаж
-
Педагоги чернівецьких ліцеїв та гімназій отримуватимуть 10% грошову надбавку за "престижність праці"
-
Сергій Кізіма очолив управління комунікацій Чернівецької міськради. Раніше він був директором ліцею №14
-
Учителькою року в Україні стала Леся Павлюк з Івано-Франківська. Вона отримає 1 мільйон гривень на здійснення освітньої мрії
-
Через новий військовий збір в Україні зарплата вчителів зменшиться на 3,5%. В Уряді обіцяють якось пом’якшити цей удар
-
У міносвіті в час війни знайшли куди витратити гроші: у школах з’являться кар'єрні радники для учнів 8-9 класів