Помолилися на станції, звідки вивозили буковинців до Сибіру: на Буковині вшанували пам'ять жертв депортації та політичних репресій

На Буковині вшанували пам'ять жертв депортації та політичних репресій. Разом із духовенством та представниками товариства політв’язнів та репресованих помолилися за душі невинно закатованих. Молебень відбувся на залізничній станції, з якої у 1940-х роках у вантажних вагонах потягів вивозили буковинців до Сибіру.

Про це в своєму Телерам-каналі повідомив голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.

Депотрації та розстріли тих, хто не корився тоталітарному режиму - звична жорстока практика окупантів.

Операція "Захід" - одна з найбільш масових депортацій населення Західної України до Сибіру. Лише протягом одного дня 21 жовтня 1947 року із Західної України депортували понад 76 тис. осіб, чимало з них буковинці. Це люди, які жили на своїй землі, але тоталітарна радянська влада вважала їх загрозою. Політичне керівництво СРСР постійно шукало нові форми нейтралізації повстанського руху. Депортація стала потужним та ефективним інструментом для розправи з «інакомисленням» українців.

"Під час презентації збірника документів «Літопис УПА» том 30 «Трагедія Буковини», виданого дослідником-істориком Василем Мустецою, знайшов у документах і прізвище Запаранюк. З розповідей членів родини знаю, що трагедія торкнулася і моєї сім'ї, як і багатьох інших, - написав Руслан Зааранюк.

- Незважаючи на численні карколомні події в історії нашого державотворення, ми продовжуємо відстоювати наше право жити у вільній державі. Ми знову і знову доводимо, що нас не скорити. І ми обов’язково переможемо ворога, відвоюємо кожен клаптик нашої рідної землі. Усі разом маємо зробити все можливе заради Перемоги України, - додав голова Чернівецької ОВА.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації