У США помер творець найбільшої в історії фінансової піраміди Берні Медофф

У Сполучених Штатах творець найбільшої в історії фінансової піраміди Берні Медофф помер у в'язниці у віці 82 років, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Бі-бі-сі.

У 2009 році він був засуджений до 150 років ув'язнення за те, що протягом 20 років обманював інвесторів і банківські установи. Замість того щоб використовувати гроші клієнтів для здійснення угод з метою подальшого нарощування капіталу, він просто перекладав їх з одного рахунку на інший, а у випадках, коли надходило вимога про виплати, видавав кошти з тих же грошових запасів.

Подібна шахрайська схема могла функціонувати рівно до тих пір, поки приплив грошових коштів перевищував їх відтік. Коли в 2008 році - на тлі глобальної рецесії - клієнти стали масово звертатися до Медоффу за виплатами, спробувавши вивести відразу сім мільярдів доларів, - піраміда впала.

Суд засудив Медоффа до виплати на користь постраждалих 171 мільярд доларів, проте в реальності вдалося стягнути лише 4 мільярди.

У 2010 році один з синів Медоффа - Марк - був знайдений повішеним. Роком раніше його звинуватили в незаконному придбанні елітного житла загальною вартістю 66 мільйонів доларів. Інший його син - Ендрю - помер від раку в 2014 році.

У 2017 році вийшов біографічний фільм про Медоффа "Брехун, великий і жахливий" в головній ролі з Робертом Де Ніро.

Медофф був учасником створення американської фондової біржі NASDAQ, входив до її ради директорів і на початку 90-х років був її головою.

Свою компанію Madoff Investment Securities він заснував в 1960 році за рахунок власних заощаджень - п'яти тисяч доларів, які йому вдалося зібрати під час роботи рятувальником на пляжі і монтажником садових зрошувальних установок. Його фірма стала одним з 25 найбільших учасників торгів цієї біржі

Медофф відомий як першопроходець "електронного документообігу", а також в якості благодійника: він жертвував мільйони доларів на театри, музеї, освіта та єврейські організації. У його власності серед іншого вважалася елітна нерухомість в Нью-Йорку, Палм-Біч і у Франції, а також яхта на Багамських островах.

Як повідомляється, смерть Медоффа настала з природних причин.

У минулому році, посилаючись на важке захворювання, він просив відпустити його на свободу.

Медофф відбував покарання у в'язниці американського штату Північна Кароліна.


Коментарі:
Більше новин по темі: