Залишки зниклого села Галича (ХІІІ-ХVІІ століть) знайшли на окраїні Клішківців на Буковині
Залишки зниклого села Галича (ХІІІ-ХVІІ ст.), про яке згадується у грамоті молдавського господаря від 1652 року, були знайдені на окраїні сучасних Клішківців.
Про це йдеться на Facebook-сторінці Клішківці Актуальні.
Разом із Клішківцями, Поляною, Малинештами (тепер Малинівка) Галич належав Ватопедському монастирю.
Село було подібним на більшість сіл того часу, нічим не відрізнялося та не відзначалося... до 1813 року, коли у Галичі раптово виникла епідемія чуми. Зачумлені господарства спалювали, ретельно слідкуючи щоб спалено було усе. Дійшло до того, що селяни спалили у Галичі геть усе, що могло горіти та згоріло. Врятовані люди, а це були переважно ті, хто з причини відсутності у селі не захворів на чуму, перейшли у Клішківці.
Таких врятованих від чуми селян клішківчани не хотіли приймати до своєї громади й орендатори-греки виділили для них площу на півдні села.
Новозбудована частина села стала називатися "Галичанкою", а багато новоприбулих селян отримали прізвище "Галичанський", тобто прибулий з Галича.
Проте між корінними клішківчанами та колишніми галичанами виникали й надалі суперечки через виділені для галичан рівні, родючі землі.
-
На Прикарпатті негода повалила дерево, а під ним знайшли архіви УПА. ВІДЕО
-
Історик Василь Мустеца про повстанські листівки, присвячені Великодню
-
З історії Чернівців: чому церкву Святої Параскеви називали «митною» і що зробили з нею комуністи у совєтські часи
-
Театр і пароплави на Калічанці, міст на Цецино і повітряний потяг до Садгори: як понад століття тому уявляли нинішні Чернівці
-
Артемізія Галицька-«Мотря». Історія про те, як НКВДистам вдалося отримати від «Мотрі» інформацію про підпільну мережу ОУН на Буковині
-
Засновник Музею становлення української нації Валерій Галан: "Чи не здається вам, що це вже було?"