У підвалі в Чернівцях знайшли майже сторічний бюст короля Румунії. Його передали в музей

У Чернівцях під час прибирання підвалу, в якому облаштували укриття, знайшли бюст короля Румунії Кароля ІІ. Він пролежав там приблизно 80 років.

Про це в коментарі Суспільному сказала директорка краєзнавчого музею Ірина Яворська.

За її словами, бюст створили у 1930-х роках, оскільки у 1930 році Кароль став королем. У цей час частина Буковини була під владою Румунії. У 1940 році Буковину окупувала радянська влада, тому австрійські та румунські пам'ятки знищували.

Ірина Яворська припускає, що гіпсовий бюст скинули з постаменту. Це пояснює те, чому задня частина пам'ятника повністю зруйнована, в нього надщерблене вухо та ніс.

У Чернівцях в підвалі знайшли бюст сторічний бюст короля Румунії. Його передали в музей
Задня частина бюста. Суспільне Чернівці

Яворська говорить, що бюст має історичну цінність. Він зліплений — це ручна робота, тому копій такого немає. За її словами, бюстом зацікавилися виставкові зали в Сучаві та Бухаресті.

У Чернівцях в підвалі знайшли бюст сторічний бюст короля Румунії. Його передали в музей
Фрагмент бюста з гербом. Суспільне Чернівці

Скульптуру знайшли в підвалі Румунського народного дому, який неподалік волонтерського штабу на Центральній площі. Волонтери прибирали підвал, аби облаштувати там сховище для вимушених переселенців та працівників штабу. Бюст знайшли серед брухту й сміття.

"Спершу я подумав, що це Довженко, бо профіль мав вигляд, як у Довженка. Коли підійшов ближче, то побачив форму і герб. Тоді зрозумів, що це щось цінне", — каже волонтер штабу Олег Помогаєв.

У Чернівцях в підвалі знайшли бюст сторічний бюст короля Румунії. Його передали в музей
Фрагмент бюста. Суспільне Чернівці

Волонтери передали бюст краєзнавчому музею. Там його будуть досліджувати, після цього вирішать, чи виставлять до огляду в експозиції.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації