У підвалі в Чернівцях знайшли майже сторічний бюст короля Румунії. Його передали в музей
У Чернівцях під час прибирання підвалу, в якому облаштували укриття, знайшли бюст короля Румунії Кароля ІІ. Він пролежав там приблизно 80 років.
Про це в коментарі Суспільному сказала директорка краєзнавчого музею Ірина Яворська.
За її словами, бюст створили у 1930-х роках, оскільки у 1930 році Кароль став королем. У цей час частина Буковини була під владою Румунії. У 1940 році Буковину окупувала радянська влада, тому австрійські та румунські пам'ятки знищували.
Ірина Яворська припускає, що гіпсовий бюст скинули з постаменту. Це пояснює те, чому задня частина пам'ятника повністю зруйнована, в нього надщерблене вухо та ніс.

Яворська говорить, що бюст має історичну цінність. Він зліплений — це ручна робота, тому копій такого немає. За її словами, бюстом зацікавилися виставкові зали в Сучаві та Бухаресті.

Скульптуру знайшли в підвалі Румунського народного дому, який неподалік волонтерського штабу на Центральній площі. Волонтери прибирали підвал, аби облаштувати там сховище для вимушених переселенців та працівників штабу. Бюст знайшли серед брухту й сміття.
"Спершу я подумав, що це Довженко, бо профіль мав вигляд, як у Довженка. Коли підійшов ближче, то побачив форму і герб. Тоді зрозумів, що це щось цінне", — каже волонтер штабу Олег Помогаєв.

Волонтери передали бюст краєзнавчому музею. Там його будуть досліджувати, після цього вирішать, чи виставлять до огляду в експозиції.
-
Кінець епохи: На Соборній площі Чернівців за годину демонтували з постаменту пам‘ятник червоноармійцю
-
Хто звільнить Ольгу Кобилянську з російсько-радянського полону? Дещо із вражень від відвідання музею письменниці в Чернівцях
-
Стало відомо, куди міськрада Чернівців планує перенести пам’ятник невідомому солдату
-
Буковинцям варто знати, як Російська імперія переконувала українців Австро-Угорщини в тому, що вони «росіяни»
-
Ментальні брати Путіна. Чим у XIІ столітті Московщина відрізнялась від Київщини, та як правильно називати Росію — інтерв'ю НВ з істориком
-
Будівельники імперії та її руйнівники. Коріння українських перемог - розмова з істориком Ярославом Грицаком