У Чернівцях на перейменованій вулиці встановили перший аншлаг і пам’ятну дошку видатному діячу Буковини Леву Когуту
Через понад 80 років повернувся на рідну Батьківщину. У Чернівцях на нещодавно перейменованій вулиці встановили перший аншлаг і пам’ятну дошку видатному діячу Буковини Леву Когуту. Колишній редактор чернівецької газети «Час», адвокат та громадський діяч був репресований тоталітарним комуністичним режимом. За ініціативи управління СБУ в Чернівецькій області у грудні 2023 року його реабілітували, а цьогоріч на честь Лева Когута назвали колишню вулицю Салтикова-Щедріна.
Про це С4 розповіла речниця Управління СБУ в Чернівецькій області Леся Федоренко.
На будинку №8 зі згоди мешканців встановили пам’ятну табличку на честь видатного буковинського діяча. Вона з’явилася за ініціативи Управління СБ України у Чернівецькій області.
«Лев Когут все своє життя присвятив тому, щоб Україна була вільною, незалежною і соборною державою. За це він і постраждав – був репресований радянською владою, викреслений зовсім з історії, з історії України, історії нашого міста Чернівці. Тому дуже багато людей не знає, хто такий був Лев Когут.
Ми звернулися до департаменту міської ради і виготовили не просто аншлаг із номером будинку, а також табличку, яка розповідає про те, на честь кого названа ця вулиця. Там навіть є QR-код з посиланням на Вікіпедію, будемо ту статтю поновлювати», – говорить речниця Управління СБУ в Чернівецькій області.



Три покоління нащадків Лева Когута народилися та проживають у Сполучених Штатах Америки. Працівники управління СБУ у Чернівецькій області розшукали їх та отримали право представляти родину у справі реабілітації.
«Ось цією табличкою ми просто повертаємо додому Лева Когута, у ту незалежну соборну Україну, про яку він мріяв 100 років тому. Це дуже знакова подія. Родина про це вже знає і буквально вчора правнуки надіслали відео з вдячністю», – додає Леся Федоренко.
Нащадки Лева Когута у Чернівцях ніколи не були, але мріють відвідати Батьківщину свого пращура.
-
На Прикарпатті негода повалила дерево, а під ним знайшли архіви УПА. ВІДЕО
-
Історик Василь Мустеца про повстанські листівки, присвячені Великодню
-
З історії Чернівців: чому церкву Святої Параскеви називали «митною» і що зробили з нею комуністи у совєтські часи
-
Театр і пароплави на Калічанці, міст на Цецино і повітряний потяг до Садгори: як понад століття тому уявляли нинішні Чернівці
-
Артемізія Галицька-«Мотря». Історія про те, як НКВДистам вдалося отримати від «Мотрі» інформацію про підпільну мережу ОУН на Буковині
-
Засновник Музею становлення української нації Валерій Галан: "Чи не здається вам, що це вже було?"