У Чернівцях на перейменованій вулиці встановили перший аншлаг і пам’ятну дошку видатному діячу Буковини Леву Когуту
Через понад 80 років повернувся на рідну Батьківщину. У Чернівцях на нещодавно перейменованій вулиці встановили перший аншлаг і пам’ятну дошку видатному діячу Буковини Леву Когуту. Колишній редактор чернівецької газети «Час», адвокат та громадський діяч був репресований тоталітарним комуністичним режимом. За ініціативи управління СБУ в Чернівецькій області у грудні 2023 року його реабілітували, а цьогоріч на честь Лева Когута назвали колишню вулицю Салтикова-Щедріна.
Про це С4 розповіла речниця Управління СБУ в Чернівецькій області Леся Федоренко.
На будинку №8 зі згоди мешканців встановили пам’ятну табличку на честь видатного буковинського діяча. Вона з’явилася за ініціативи Управління СБ України у Чернівецькій області.
«Лев Когут все своє життя присвятив тому, щоб Україна була вільною, незалежною і соборною державою. За це він і постраждав – був репресований радянською владою, викреслений зовсім з історії, з історії України, історії нашого міста Чернівці. Тому дуже багато людей не знає, хто такий був Лев Когут.
Ми звернулися до департаменту міської ради і виготовили не просто аншлаг із номером будинку, а також табличку, яка розповідає про те, на честь кого названа ця вулиця. Там навіть є QR-код з посиланням на Вікіпедію, будемо ту статтю поновлювати», – говорить речниця Управління СБУ в Чернівецькій області.
Три покоління нащадків Лева Когута народилися та проживають у Сполучених Штатах Америки. Працівники управління СБУ у Чернівецькій області розшукали їх та отримали право представляти родину у справі реабілітації.
«Ось цією табличкою ми просто повертаємо додому Лева Когута, у ту незалежну соборну Україну, про яку він мріяв 100 років тому. Це дуже знакова подія. Родина про це вже знає і буквально вчора правнуки надіслали відео з вдячністю», – додає Леся Федоренко.
Нащадки Лева Когута у Чернівцях ніколи не були, але мріють відвідати Батьківщину свого пращура.
-
За столом з Бандерою і поряд із Джонсоном: У Чернівцях відкрили унікальну виставку воскових фігур відомих історичних діячів
-
Валерій Галан привіз до Чернівців неймовірну музейну експозицію про становлення української нації. Де її можна побачити?
-
У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї покажуть, що знайшли в Лужанах на місці церкви Вознесіння Господнього
-
Таке не забувається: масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль»
-
Яким був фестиваль “Червона рута-1989” у Чернівцях: Суспільне показало архівні кадри та спогади очевидиць
-
Як буковинців привчали читати й масово передплачувати радянську пресу. Фрагмент нової книги журналіста і письменника Миколи Тимошика "Змосковлення Буковини"