100-річний ювілей: у Чернівцях вшанують видатного науковця, історика, уродженця міста Аркадія Жуковського

12 січня, об 11.00, у Чернівцях, на старому Руському кладовищі, що по вулиці Зеленій, відбудеться покладання квітів до могили Аркадія Жуковського. Цього ж дня о 14.00 відбудеться спепогашення марки до 100-річчя Аркадія Жуковсього у фойє головпоштамту, вул. Поштова, 6.

Також у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї та Науковій бібліотеці ЧНУ ім. Ю. Федьковича організовано виставки, присвячені Аркадію Жуковському.

Як повідомили БукІнфо в ініціативній групі з відзначення 100-річчя А.Жуковського. До організації та проведення святкувань також долучилися Товариство "Український народний дім у Чернівцях", Чернівецьке екскурсійне бюро, Чернівецька міська рада, громадські активісти міста.

Також у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї та Науковій бібліотеці ЧНУ ім. Ю. Федьковича організовано виставки, присвячені Аркадію Жуковському.

Довідково.

12 січня виповнюється 100 років з дня народження Аркадія Жуковського. Видатного історика та науковця, уродженця Чернівців. Більшу частину свого життя він прожив у Парижі, Франція.

Аркадій Жуковський - український історик, громадський і політичний діяч. Дійсний член Наукового товариства імені Шевченка. Іноземний член Національної академії наук України. Почесний доктор Чернівецького університету. Почесний громадянин Чернівців. Багаторічний провідний україніст у Франції.

Всю свою велику домашню бібліотеку і багато особистих речей Аркадій Жуковський заповів рідним Чернівцям.

Спадщина Аркадія Жуковського зберігається у Науковій бібліотеці ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

Жуковський помер у 2014 році у Парижі. Його прах перевезено у Чернівці і поховано у родинному склепі на Руському цвинтарі.


Коментарі:
Більше новин по темі: